UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше 3 тисяч поліцейських не пройшло переатестації, але працюють – Князєв

В основному звільнені за невідповідність займаній посаді поліцейські відновлювалися в органах через короткий проміжок часу завдяки рішенням адміністративних судів.

Князєв відзначив надзвичайну лояльність адмінсудів на адресу вигнаних зі служби копів

Князєв відзначив надзвичайну лояльність адмінсудів на адресу вигнаних зі служби копів

В органах Національної поліції України після переатестації за допомогою суду відновилися більше трьох тисяч поліцейських, 6 червня заявив глава Національної поліції Сергій Князєв в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі 1+1.

Князєв розповів, що при створенні Нацполіции атестаційні комісії вичистили "з лав" близько 4700 поліцейських з формулюванням "не відповідає займаній посаді, не може працювати в поліції". Однак звільнені швидко розібралися, що можуть спробувати відновитися через суд і майже двом третинам звільнених це вдалося.

"На жаль, я хочу констатувати, що трохи більше 3100 [поліцейських] відновилися у Національній поліції за рішеннями окружних адміністративних судів. Ми також були змушені виплатити грошову компенсацію за вимушений прогул", – розповів Князєв.

Як повідомлялося, в Переяслав-Хмельницькому п'яні поліцейські поранили п'ятирічного хлопчика Кирила Тлявова, який грав недалеко від місця, де поліцейські розважалися - стріляючи з травматичної зброї по банках. 3 червня дитина померла в київській лікарні. Суд заарештував підозрюваних Івана Приходька та Володимира Петровця на 60 діб без права внесення застави. Обидва відмовилися від надання показів та експертизи на алкоголь. У містах пройшли пікети відділів поліції, активісти вимагають відставки керівництва поліції і глави МВС Арсена Аавкова. Однак після інциденту з поліції звільнили лише двох підозрюваних у вбивстві хлопчика, також рапорт про звільнення подав глава поліції Київської області Дмитро Ценов.

У ході розслідування стало відомо, що один з підозрюваних був звільнений з органів у 2015 році з формулюванням "службова невідповідність", однак вже на наступний день відновився на посаді завдяки рішенню Окружного адміністративного суду Києва.

5 червня Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував главі МВС Арсену Авакову і керівнику Нацполіции Сергію Князєву провести переатестацію серед співробітників поліції відповідно до законодавства.

Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Вбивство дитини в Переяслав-Хмельницькому: як "камінь" перетворився на кулю".