UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більше 3% новонароджених з'являються на світ з вадами розвитку

Якщо цих діток не врятувати, втрати будуть наростати в геометричній прогресії.

За даними ВООЗ, більш як три відсотки немовлят з'являються на світ з вадами розвитку, які називають вітальними. Якщо їм не нададуть хірургічної допомоги, починаючи з перших хвилин життя, ці малята так і не побачать мами. У планетарному масштабі три відсотки - це всього лише статистика. І кількість здається не такою вже й великою. Але для сім'ї, яка чекає цього малюка, пов'язує з ним своє щастя, своє майбутнє, - це справжня трагедія.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ольга Скрипник.

"Дійсно, у масштабах усього світу цифра не настільки значна, як для нашої країни. Для України, де народжуваність знижується, кожне немовля - на вагу золота, - переконаний керівник відділення хірургії вроджених вад плода Інституту педіатрії, акушерства і гінекології ім. О.Лук'янової професор Олексій Слєпов. - Для нас середньостатистичні три відсотки - це понад 12 тисяч дітей із вродженими вадами. Населення невеликого містечка, такого, наприклад, як Яготин. І так щорічно".

Медик впевнений, що якщо цих діток не врятувати, втрати наростатимуть у геометричній прогресії. Найбільше уваги звертають на вади серця. Але є багато інших, що становлять загрозу життю немовляти. Це стосується легень, діафрагми, центральної нервової системи, шлунково-кишкового тракту, доброякісних пухлин, які можуть локалізуватися будь-де.

Детальніше про здобутки українських медиків в області акушерства та гінекології читайте в статті Ольги Скрипник "Вистраждане материнство" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".