UA / RU
Підтримати ZN.ua

Білорусь увійшла в трійку лідерів по поставках до України пороху і вибухових речовин

Більше Білорусі постачають Україні порох і вибухові речовини Німеччина і США.

Білорусь увійшла в трійку країн, які більше за інших постачають в Україну пороху та вибухових речовин. У 2018 році Білорусь експортувала в Україну пороху і вибухових речовин на 1,989 мільйона доларів, що на 19% перевищило рівень 2017 року.

У більших обсягах Україна купувала цю продукцію тільки в Німеччині (на 2,066 мільйона доларів) і в США (на 3,239 мільйона доларів). Поставки пороху та вибухових речовин з цих країн збільшилися порівняно з 2017 роком відповідно на 60% і 127,5%, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

Четверте і п'яте місце відповідно в обсягах поставок цієї продукції в Україну займають Чехія (збільшилися на 45% до 1,150 мільйона доларів) і Польща (знизилися на 5% до 787,1 тисячі доларів).

Помітно, що до 2014 року Україна ввозила цю продукцію в мінімальних обсягах - вона вважалася експортно орієнтованою і мала попит на зовнішніх ринках. В окремі періоди поставки пороху та вибухових речовин з України збільшувалися більш ніж у тисячу разів.

Згідно з даними Державної служби статистики України, в минулому році країна продовжувала купувати цю продукцію і в Росії, хоча обсяги поставок знизилися на 15% порівняно з 2017 роком, до 1,056 мільйона доларів.

У той же час Україна поки що не відмовилася від поставок пороху і вибухових речовин на зовнішній ринок. Цю продукцію (правда, в невеликих обсягах) в Україні набували європейські країни - Болгарія (5,218 мільйона доларів), Естонія (на 714,4 тисячі доларів), Литва (на 524 тисячі доларів), Грузія (288,6 тисячі доларів).

Раніше Андрій Паливода у статті для ZN.UA писав про те, що створення в Білорусі російської військової бази було умовою, яку висунув Олександру Лукашенку Володимир Путін 22 вересня на переговорах у Сочі. Мовляв, Росія відновить "вуглеводневе субсидування" білоруської економіки за умови, що керівник Білорусі нарешті погодиться на постійну військову присутність Росії.

Детальніше про можливості створення російської військової бази в Білорусі читайте в матеріалі "Загроза з півночі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".