UA / RU
Підтримати ZN.ua

Били струмом і майже не годували: у деокупованій Балаклії виявили катівні, в яких росіяни тримали місцевих жителів

Наразі правоохоронці розслідують подробиці злочинів, які росіяни здійснили під час окупації.  

Нещодавно ЗСУ вдалося звільнити низку населених пунктів на Харківщині, одним з яких стала Балаклія. За час окупації російські військові скоїли у місті сотні злочинів проти мирного населення, які поступово виявляють співробітники Національної поліції. Зокрема, у підвалі місцевого поліцейського відділу окупанти облаштували катівню, де знущалися з колишніх воїнів АТО та їх рідних. Про це повідомив начальник Слідчого управління ГУНП в Харківській області Сергій Болвінов.

За його словами, в підвальних приміщеннях відділу поліції та у будівлі навпроти росіяни зробили тюрму для місцевих жителів. Під час окупації вони завжди тримали у полоні мінімум 40 людей, годуючи їх двічі на день кашами без нічого і здійснюючи над ними тортури.

«Вони шукали через місцевих колаборантів тих, хто служив або мав родичів в АТО. Також шукали людей, які допомагали українській армії знищувати ворога. А у випадку, коли вони звільняли багато людей, а нових не було — хапали людей прямо на вулиці біля відділу поліції. Один чоловік просидів у «тюрмі» 46 днів — росіяни знайшли фото його брата у військовій українській формі», — повідомив Болвінов.

Свідки, яким довелося побувати у балаклійських катівнях, розповіли, що їх катували по-різному. За словами постраждалих, «найлегшим» способом знущань було, коли окупанти били їх струмом.

Також Болвінов заявив, що у слідчих є інформація про вбитих жителів міста. Про загиблих відомо, що їх розстріляли на блокпосту росіяни в останній день окупації. Зараз деталі трагедії з’ясовуються. 

Читайте також: Понад 14 тисяч цивільних постраждали через війну РФ проти України, серед них 5 767 загиблих — ООН

Раніше повідомлялося, що у звільненому селі в Харківській області виявили тіла чотирьох закатованих цивільних

Чи існує стандартна технологія окупації, яку реалізовує Росія на різних територіях України? Як відрізнити виживання від колабораціонізму? І як державі зберегти довіру жителів тимчасово окупованих територій і не допустити прірви між тими, хто був у окупації, і тими, хто її уникнув? Читайте в матеріалі Олександра Клюжева та Анатолія Бондарчука «ОКУПОВАНІ. Як змінюються жителі ТОТ і чому час має значення».