Жительці Івано-Франківська Богдані Шелефонтюк відмовили в посадці на рейс МАУ до Валенсії в аеропорту міста, незважаючи на те, що вона мала право поїхати в Іспанію з біометричною паспортом. Про це на своїй сторінці в Facebook поділилася сама постраждала, а також написали місцеві ЗМІ.
Богдана Шелефонтюк стверджує, що у неї був квиток в Іспанію на прямий рейс авіакомпанії МАУ у Валенсію з Івано-Франківська на 31 липня. Однак на стійці реєстрації їй відмовили у посадці на літак через те, що у пасажирки не було зворотного квитка – квиток був куплений тільки в одну сторону.
"Коли я прибула в аеропорт в день вильоту, мені відмовили в реєстрації через відсутність зворотного квитка, оскільки я планувала повертатися назад машиною. За тиждень перед вильотом я уточнила в касі аеропорту інформацію, що мені ще потрібно і чи не буде проблем, оскільки я придбала квиток через інтернет. Мене запевнили, що все буде добре. Незважаючи на це, мені відмовили в реєстрації", - обурюється Богдана.
Постраждала каже, що на наступний день вона дзвонила перевізнику авіакомпанії МАУ, отримавши по телефону відповідь, що такої вимоги немає, і вона могла скористатися квитком до Валенсії, але зараз може обміняти квиток на новий тільки з доплатою.
А з розмови журналістів з представником відділу організації перевезень Івано-Франківського аеропорту стало відомо, що наявність зворотного квитка - обов'язкова вимога.
"Це є правила безвізу: при посадці обов'язково повинен бути зворотний квиток. Без зворотного квитка ми не пускаємо на борт літака, таке порушення аеропорту може коштувати сім з половиною тисяч євро ", - уточнили в аеропорту.
Цей випадок продемонстрував системну проблему, з якою можуть зіткнутися і інші мандрівники. Система TravelDoc, яку використовують в аеропортах для перевірки права пасажира на поїздку, дає "жовте світло" тим, хто відлітає з білетом "в одну сторону", з приміткою: "пасажири, які не мають зворотного квитка або іншого прийнятного доказу щодо зворотного шляху, можуть отримати відмову у в'їзді до ЄС ".
Раніше повідомлялося, що з початку дії безвізового режиму з Європейським Союзом у в'їзді в країни Шенгенської зони відмовили лише 51 українцю, повідомив прес-секретар Державної прикордонної служби Олег Слободян. За його словами, є дві основні причини відмов: перша – це перевищення допустимого терміну перебування в країнах Євросоюзу під час попередніх поїздок, а друга – нездатність подорожуючих підтвердити мету поїздки. А Міністерство закордонних справ України проводить переговори про введення безвізових поїздок для українців з низкою держав Європи, Північної і Південної Америки та Азії.