UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бездіяльність призведе до розморожування зарубіжних активів "Сім'ї" - експерт

Якщо українські правоохоронні органи не шукають доказів у справах фінансових злочинів минулої влади, то чому зарубіжні країни повинні тримати "замороженими" їх рахунки?

Якщо слідчі органи України найближчим часом не візьмуться за розслідування корупційних дій та фінансових злочинів попередньої влади, то всі активи, що західні країни "заморозили", в найближчому часі з таким же успіхом будуть мати право "розморозити" їх.

Про це заявив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у своєму виступі на конференції YES у Києві.

"Тепер "заморожені" за кордоном активи минулої влади найближчим часом будуть розморожені, якщо Генеральна прокуратура не візьметься за голову і не почне робити елементарні процесуальні дії. Я наголошую, якщо рахунки за кордоном Клюєва, Захарченко та інших будуть розморожені", то це "розморожування" матиме на увазі конкретне прізвище посадової особи, яке не виконало свою роль", - попередив Шабунін.

За його словами, велика політична корупція була і залишається в Україні найбільш швидким і прибутковим бізнесом. "Поміняти це можна виключно при наявності політичної волі. Корупція завжди має прізвище. Корупція - це не щось ефемерне. Під корупцією завжди стоїть чийсь підпис. Або - не варто", - додав він.

Крім того, Шабунін навів конкретні факти, які свідчать про перешкоджання боротьби з корупцією вже нової влади в Україні.

"За останні півроку Держфінмоніторинг передав в правоохоронні органи інформацію про підозрілих транзакцій на загальну суму у 133 мільярдів гривень. В ході досудового розслідування цих справ було заарештовано 870 мільйонів, після судового розгляду залишилося 26 млн до повернення державі, а повернули 380 тис. грн. Ці цифри говорять краще, ніж будь-які політичні заяви", - підсумував голова правління Центру протидії корупції.

Нагадаємо, в березні Євросоюз заморозив активи 18 українських корумпованих екс-чиновників. !zn