Через війну, яку розпочала Росія, багато українців відмовилися від використання російської мови у повсякденному житті. Але вони не завжди можуть правильно підібрати слова.
Видання NV розповіло, у яких випадках не можна вживати слово «виглядати». Часто в українській мові слово «виглядати» використовують на позначення різних процесів.
Так, у першому значенні слово виглядати означає: «визирати», «виднітися», «дивитися», «вдивлятися кудись».
Наприклад:
- «З-за печі часто виглядала, прикинувшись, буцім куняла. І мов вона хотіла спати».
Друге значення слова «виглядати» — це мати певний зовнішній вигляд.
Однак відповідно до словника сучасної української мови слово виглядати може вживатися лише у першому значенні.
У другому випадку правильно казати «мати вигляд». Вживання слова «виглядати», аби передати значення «мати вигляд», пішло від російського слова «выглядеть» і є калькуванням, тож так казати не слід.
Наприклад:
- Він мав стривожений вигляд.
- Будинок мав занедбаний вигляд.
- Марічка виглядала з вікна, чекаючи на Василя, але цього вечора він так і не з’явився.
- Біля воріт давно вже виглядала синів стривожена мати.
Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих "нових українців" говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.