Група журналістів-розслідувачів Bellingcat спростувала інформацію про знаходження українського ЗРК "Бук" в зоні проведення АТО за два дні до того, як був збитий літак Boeing-777 рейсу MH17 за маршрутом "Амстердам-Куала-Лумпур".
Знімки ЗРК "Бук" з геолокацією в Донецькій області опублікував в 2014 році капелан ЗСУ Михайло Греділь. У Bellingcat відзначили, що фотографія з'явилася в Мережі 15 липня 2014 року - за два дні до того, як був збитий літак. За координатами "БУК" знаходився в полі, "яке функціонувало як український військовий табір".
На одній з цих фотографій показаний ракетний пусковий комплекс "Бук-210" другого батальйону 223-го зенітного полку, який базується в місті Стрий Львівської області. Фотографія була прив'язана до координат в Ясинуватському районі Донецької області. Інша фотографія, яку виклали на російському форумі, була прив'язана до координат в Перевальському районі біля Дебальцеве.
Завдяки членам "Смоленського форуму" фотографії капелана були ідентифіковані як зроблені не на сході України, а на Миргородської військовій базі в Полтавській області - за сотні кілометрів від лінії фронту.
Стаття і фотографії від 10 травня 2014 року на сайті церкви капелана чітко вказують на те, що він відвідував військову базу. На двох фотографіях показаний "Бук-231", який належить другому батальйону 223 протиповітряної оборони ЗСУ. На одній з фотографій показана злітно-посадкова смуга. Порівнюючи фотографії травня і липня 2014 року Греділь на базі ВПС стає ясно, що він відвідував одну і ту ж базу в Миргороді.
Один з користувач "смоленського форуму" почав перевіряти геолокацію фотографій капелана і помітив схожість між липневими фотографіями 2014 року, який опублікував капелан і травневими фотографіями 2014 року, які опублікувала церква Михайла Греділя. Той же користувач знайшов статтю на сайті "Католицький колумніст", яка опублікована 14 липня 2014 року про візит капелана на базу ВПС. У статті писалося, як Греділь возив допомогу військовим під Полтаву перед поїздкою в зону АТО. Швидше за все, це пояснює той факт, що капелан міг опублікувати фотографії з бази ВПС через кілька днів під час відвідування зони АТО з геолокацією Ясинуватського і Перевальського районів. Користувачі форуму зіставили всі ключові точки на фотографіях і з'ясували, що ця база знаходиться під Миргородом Полтавської області.
Розслідувачі Bellingcat відзначають за допомогою аналізу геолокації фотографій капелана, які стосувалися українського "Бука" говорять про те, що він перебував занадто далеко від місця аварії літака. Таким чином, єдиним "Буком", який знаходився в зоні ураження MH17 був російський зенітний комплекс.
Нагадаємо, 17 липня 2014 року був збитий "Боїнг-777" рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній" у небі над Донецькою областю, у зоні бойових дій поряд з селищем Шахтарськ. Літак летів рейсом Амстердам-Куала-Лумпур". Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
28 вересня 2016 року міжнародні слідчі у своєму проміжному звіті першого етапу роботи Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT) підтвердили причетність Росії до знищення MH17.
Детальніше про звіт JIT читайте в статті Володимира Кравченка "МН17: за півкроку до істини. Слідчі встановили російські корені "Бука" на сайті DT.UA.