Колишній обвинувачений в організації замаху на президента Росії Володимира Путіна Адам Осмаєв очолив Міжнародний миротворчий батальйон ім. Джохара Дудаєва, який воює на боці України в зоні Антитерористичної операції.
Осмаєв змінив на цій посаді комбата Ісу Мунаєва, який загинув у бою під Дебальцеве.
"Ми зобов'язуємося продовжити його справу, і будемо займатися створенням батальйону їм. Іси Мунаєва в його честь, як діючого підрозділу у складі Збройних сил України", - повідомила в ході брифінгу в Одеському кризовому медіа-центрі цивільна дружина Осмаєва Аміна Окуєва, яка в даний час виконує обов'язки прес-офіцера батальйону.
Раніше сьогодні стало відомо, що командир "Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва" Іса Мунаєв загинув під Дебальцевим.
Луганський губернатор Геннадій Москаль розповів, що минулої суботи Мунаєв подзвонив і сказав, що їде в Дебальцеве, де дуже складна ситуація і терміново потрібна його допомога. "Останніми словами Іси були: "Побачимося, якщо повернуся". На жаль, не судилося..." - сказав Москаль.
18 листопада 2014 року Приморський районний суд Одеси визнав Адама Осмаєва винним у скоєнні злочинів за трьома статтями Кримінального кодексу України (незаконне поводження з вибуховими речовинами, знищення з необережності майна громадян і перетинання державного кордону України за підробленими документами) і звільнив його в залі суду.
31 жовтня прокуратура вилучила дві статті, пов'язані з тероризмом з обвинувального висновку обвинуваченого в замаху на президента Росії. Виключені статті передбачали покарання аж до довічного ув'язнення.
Нагадаємо, 27 лютого 2012 року російський "Перший канал" повідомив, що спецслужби України і РФ зірвали замах на прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна. За даними телеканалу, терористи готувалися за вказівкою лідера північнокавказьких бойовиків Доку Умарова.
Іллю П'янзіна, якого також подзревали в підготовці замаху на Путіна екстрадували в Росію, де його пригороворили до 10 років колонії. Передати РФ хотіли і Осмаєва, однак однак після рекомендацій вропейского суду з прав людини (ЄСПЛ) процедура екстрадиції була припинена.