UA / RU
Підтримати ZN.ua

Балуха "судили" у наручниках і по відеозв'язку, адвокат заявив про порушення

Балух і його захисник заявили суду про порушення права на захист активіста.

У так званому "Верховному суді" окупованого Криму розглядали скаргу захисту українського активіста Володимира Балуха про продовження йому запобіжного заходу, повідомляє "Кримська правозахисна група".

Самого Балуха не доставили у будівлю суду, так як зараз він перебуває в ІТУ с. Роздольне. Він брав участь в засіданні суду по відеозв'язку.

"Під час судового засідання Балух був у наручниках, що є грубим порушенням принципу презумпції невинуватості. Після того, як адвокат зробив відповідну заяву, наручники з українця були зняті", - зазначають правозахисники.

Балух та його захист заявили суду про порушення права на захист активіста, тому що участь у засіданні суду по відеозв'язку позбавляє його можливості конфіденційно спілкуватися з адвокатом, що є частиною права на захист. У зв'язку з цим засідання продовжать завтра, 5 квітня 2018 року.

Після засідання адвокат поїхала у Роздольне, щоб поспілкуватися з підзахисним.

Раніше адвокат засудженого у анексованому Криму українського активіста Володимира Балуха Ольга Дінзє заявила що її підзахисного побив конвой після розгляду апеляційної скарги у минулому місяці.

Нагадаємо, 16 січня 2018 року підконтрольний Росії Роздольненський районний "суд" анексованого Криму повторно засудив українського активіста Володимира Балуха до трьох років і семи місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить близько 4,6 тисячі гривень. Його визнали винним у незаконному зберіганні боєприпасів.. У березні Балуху на два місяці скоротили термін ув'язнення.

ФСБ затримала Володимира Балуха у грудні 2016 року. Окупанти "знайшли" на горищі його будинку 90 патронів і кілька тротилових шашок. Правозахисники вважають, що він став жертвою політичних репресій через проукраїнську позицію і встановлений у своєму дворі прапор України.

Балух оголосив безстрокове голодування 19 березня на знак протесту проти вироку, винесеного йому окупаційним "судом". Окупанти забороняють родичам політв'язня побачення з ним, приховують інформацію про стан його здоров'я.