UA / RU
Підтримати ZN.ua

Азаров вирішив призупинити дію наказу МОЗ про санітарні норми у дитсадках

Прем'єр згоден, що підвищувати вимоги до дитячих садків, безумовно, в майбутньому необхідно, але дію наказу МОЗ вирішив призупинити.

Дію наказу Міністерства охорони здоров'я України №678 від 1 серпня про затвердження санітарних норм у дитячих садках має бути призупинено, заявляє прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Найближчим часом цей наказ повинен бути припинений, але підвищувати вимоги до дитячих садків, безумовно, в майбутньому необхідно", - написав Азаров на своїй сторінці в Facebook, спілкуючись з користувачами в п'ятницю.

Прем'єр повідомив, що це питання обговорювалося на останньому засіданні уряду в четвер.

"І я звернув увагу міністра охорони здоров'я на те, що необхідно призупинити її наказ і уважно розібратися з тими нормами, які закладені. Не можна все відразу вимагати, необхідно перше - забезпечити все це ресурсами, виконати, а потім вже закладати вимоги", - зазначив він.

Раніше в низці українських ЗМІ було оприлюднено відкритий лист дитячого лікаря Євгенія Комаровського, який закликав політиків втрутитися в ситуацію та скасувати цей наказ МОЗ.

Лікар наголошує, що в країні дуже серйозне становище з дитячими садами, оскільки у них не вистачає місць. "А ті, кому пощастило знайти місце, теж задоволені далеко не завжди: групи переповнені, нічим дихати, діти мерзнуть, комусь спекотно, гуляють рідко, часто хворіють", - зазначає у своєму листі лікар.

Разом з тим, він заявляє, що "жоден дитячий садок нашої країни не відповідає і ніколи не буде відповідати новоствореним санітарним нормам і правилам"; і що "тепер у нашій країні в принципі неможливо побудувати (створити, організувати) дитячий садок, відповідний нормам і правилам".

Комаровський пояснює, що в наказі є ряд взаємовиключних приписів, які призведуть до того, що "натовпи перевіряльників будуть бігати по дитячих садках та вимагати грошей, оскільки порушення є тепер у всіх".

Так, згідно наказу, в приміщеннях дитячого садка повинна бути відносна вологість повітря 40-60%, однак центральне опалення висушує повітря, відносна вологість в опалювальних приміщеннях завжди нижча 40%. Також за наказом, температура повітря в спальнях дитячого саду повинна бути (залежно від віку) в межах 18-21 °С. Мінімум 4-5 місяців в році для того, щоб підтримувати таку температуру, необхідно здійснювати кондиціювання повітря.

Лікар зазначає, що підняти вологість у приміщенні під час використання центрального опалення можна за допомогою зволожувачів повітря, однак наказом забороняється установка кондиціонерів і зволожувачів повітря будь-якого типу. "Тобто, закладаючи норми, законодавець свідомо позбавляє вас можливості слідувати цим нормам", - переконаний Комаровський.

Також лікар вважає необґрунтованою норму, відповідно до якої персонал дитячого дошкільного закладу не повинен надягати на пальці кільця і використовувати біжутерію. "Прийшли перевіряльники, зловили прибиральницю тітку Машу з обручкою... даєш наповнення бюджету", - висловив переконання медик.

Також Комаровський висловив обурення нормою наказу щодо озеленення території. "Не можна використовувати рослини, що викликають алергію" - як ніби є список рослин, на які алергії ніколи не буває", - зазначає лікар.

Він заявляє, що таких норм у законі сотні.

"І десятки вимог, явно розраховані на розумово відсталих читачів, типу "Перегорілі лампи підлягають своєчасній заміні", або "Форма тіньових навісів може бути прямокутна або кругла..." - а якщо овальна - так це незаконно", - висловив обурення дитячий лікар. !zn

Читайте також:

СТРАШНИЙ ДОКТОР

ДОРОГА ДО ГОРЩИКА

А ПРИЧОМУ ТУТ ТАТО?

БАТЬКИ І ДІТИ