UA / RU
Підтримати ZN.ua

АРМА хоче забрати заправки Glusco з управління Укрнафти

Агентство наполягає на проведенні нового конкурсу.

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) ініціює скасування розпоряджень Уряду і розірвання договорів з ПАТ «Укрнафта», яке управляє арештованими активами Glusco проросійського діяча Віктора Медведчука та активами російської компанії «Татнафта», йдеться у повідомленні на офіційному сайті Агентства.

Причиною такого кроку в АРМА назвали свідоме відхилення компанією «Укрнафта» пропозицій АРМА підписати акти приймання-передачі активів АЗК Glusco. Як наслідок, наголошують в Агентстві, підприємство досі не є джерелом надходжень до державного бюджету.

Після рішення Уряду АРМА ініціюватиме відбір нового управителя мережею Glusco, який забезпечить належний баланс державних та приватних інтересів й організує прогнозовану, прозору та прибуткову діяльність арештованих АЗК.

«Договір управління з ПАТ “Укрнафта” передбачає відрахування до державної скарбниці щонайменше 5 млн грн щомісяця незалежно від дохідності роботи та 85% від чистого прибутку», — прокоментувала очільниця АРМА Олена Дума

Вона додала, що Нацагентство зі свого боку забезпечило огляд та інвентаризацію всіх арештованих активів і підготувало для підписання проєкти актів їх приймання-передачі.

«Вимушена констатувати, що державне підприємство, діяльність якого мала на меті не тільки зберегти економічну вартість, але й поповнити бюджет країни в умовах війни, не виправдало обґрунтованих очікувань. У результаті мета розпоряджень Кабінету Міністрів України не виконана, ефективність управління відсутня, хоча арештовані АЗС функціонують», — наголосила посадовиця.

У АРМА стверджують, що упродовж трьох останніх місяців надсилали до ПАТ «Укрнафта» офіційні листи з вимогою підписати акти приймання-передачі по майнових комплексах АЗК, на що відчужена у власність держави компанія не погоджувалась.

Разом із тим, на запит Нацагентства до Державної податкової служби надійшли відповіді, які підтверджують постачання нафтопродуктів на арештовані АЗС як від ПАТ «Укрнафта», так і від інших структур на цьому ринку.

Крім того, АРМА та «Укрнафта» не могли підписати акти приймання-передачі корпоративних прав через необхідність отримання дозволу на концентрацію від Антимонопольного комітету України.

У повідомленні Агентства також йдеться, що посадові особи «Укрнафти» затягували з внесенням відповідних документів до АМКУ на отримання  дозволу і зробили це лише після численних нарад.

«АМКУ, своєю чергою, може розглядати це рішення до пів року. Отже, кращого варіанту, аніж проведення незалежного прозорого конкурсу, немає», — наголосили у АРМА.

Читайте також: АРМА близько року шукало управлінця для заправок “Татнєфті”

Нагадаємо, компанія «Нафтогаз Ойл Трейдинг» отримала в управління автозаправні комплекси та об’єкти нерухомості Медведчука 13 травня 2022 року. Після проведеної у 2023 році перевірки Нацагентство констатувало неефективність управління активами Glusco та звернулось до Кабміну з пропозицією змінити управителя. 12 вересня 2023 Кабмін погодився з пропозицією АРМА передати за спеціальною процедурою активи Медведчука до ПАТ «Укрнафта». 27 вересня 2023 року Агентство підписало договір управління із зазначеним підприємством.

Проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch повідомляв, що витрати на управління заарештованими автозаправними станціями Glusco з моменту їх арешту у жовтні 2022 року по червень 2023 року склали 25,7 млн грн, що в 12 разів більше за доходи.

Гравці ринку автопального продовжують приховувати прибутки та відмовляються платити податки. Серед компаній, які по документах майже банкрути і націоналізована мережа Glusco, що наразі перебуває в управлінні НАК «Нафтогаз України». Про це пише Сергій Куюн, директор ВАТ «Консалтингова група А-95», у матеріалі для ZN.UA - «Паливні» податки: компанії повідомляють про масштабні перевірки, які охоплюють останні сім років».