UA / RU
Підтримати ZN.ua

Архієпископ Климент поїде до незаконно утримуваного в РФ політв'язня Гриба

Росіяни за будь-яку ціну намагаються не допустити, аби хтось дізнався правду про стан здоров'я українця. Вдалися навіть до затримання священика.

Архієпископ Кримської єпархії Православної церкви України Климент (Кущ) відвідає судилище над незаконно утримуваним у Росії українським політв'язнем Павлом Грибом, аби підтримати його.

"Вчора я розмовляв з владикою. Він сказав: "Я поїду, я доїду і буду у Павла". І я думаю, що на цих засіданнях наступного тижня він буде в Ростові-на-Дону", - зазначив в ефірі телеканалу "Прямий" батько політв'язня Ігор Гриб.

Зазначимо, Климента затримали у неділю, 3 березня, в окупованому Сімферополі. Його зняли з автобуса на центральному міському автовокзалі, звідки він мав вирушити до російського Ростова-на-Дону, де в утримується Павло Гриб.

В окупаційній поліції стверджували, що архієпископ нібито вкрав церковні цінності і нецензурно лаявся на вокзалі. Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній назвав дії окупантів "знущанням над здоровим глуздом", а озвучені ними звинувачення - абсурдними.

У Міністерстві закордонних справ України закликали міжнародне співтовариство засудити порушення РФ прав людини в анексованому Криму. Про інцидент із затриманням Климента українські дипломати поінформують ООН, ОБСЄ та Раду Європи.

У день затримання, після 20:00, Климента відпустили без складання протоколу.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що політв'язень потребує термінової операції на серці. За її словами, у слідчому ізоляторі, де утримують Гриба, недооцінюють критичний стан українця і ігнорують наявність важких захворювань.

Лікарі діагностували у Павла портальну гіпертензію, спленомегалію і гіперспленізм (патологічне збільшення розмірів селезінки), появу цирозу печінки, зниження функції згортання крові та небезпеку загострення виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. Згідно з висновком лікаря, який лікує Павла Гриба з дитинства, в українця почали з'являтися симптоми хвороби Альцгеймера.

Російські слідчі стверджують, що з березня по травень 2017, перебуваючи в Україні, Гриб нібито листувався в інтернеті зі старшокласницею із Сочі та "переконував дівчину закласти виготовлений заздалегідь саморобний вибуховий пристрій і привести його в дію на випускному вечорі" в одній зі шкіл Краснодара. Після чого залишити РФ.

На початку липня "кримінальну справу" Гриба передали на розгляд у Північно-Кавказький окружний військовий суд, 23 липня відбулося судове засідання, на якому було прийнято рішення повернути справу українця на доопрацювання. Наприкінці жовтня "справу" Гриба знову повернули до суду, 6 листопада розпочався її повторний розгляд.

Нагадаємо, 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав у Гомель для зустрічі з росіянкою, з якою познайомився в соцмережах. Про зникнення сина заявив відставний офіцер Державної прикордонної служби України, військовий капелан Ігор Гриб.

За невстановлених обставин Гриба вивезли на територію Росії, де відправили у СІЗО Краснодара за звинуваченням у нібито організації теракту в школі в Сочі. Суд заарештував його на два місяця, пізніше термін утримання під вартою неодноразово продовжували.

Незважаючи на численні звернення Києва, російська влада не пускає українських лікарів до Гриба. Хлопець має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.