UA / RU
Підтримати ZN.ua

Архітекторів, підозрюваних у підпалі споруди УПЦ МП, відпустили на поруки депутатів

Прокурори обсудили з музейниками, спрямовані на звільнення території музею від незаконної споруди.

Апеляційний суд Києва відпустив на поруки групи народних депутатів архітекторів Олександра Горбаня й Олексія Шамотюка, підозрюваних у підпалі будови Української православної церкви Московського патріархату, самовільно зведенеї на території Національного музею історії України.

Про готовність взяти архітекторів на поруки заявили 10 народних депутатів, представники Генштабу Збройних сил України, а також художники та куратори музейного комплексу "Мистецький арсенал".

У прес-службі столичної прокуратури зазначили, що сторона державного обвинувачення не заперечувала проти звільнення підозрюваних з-під варти. Суд зобов'язав їх здати закордонні паспорти, не залишати межі Києва, з'являтися до слідчого за першим викликом, а також інформувати правоохоронні органи та суд про зміну місця проживання.

У прокуратурі Києва повідомили про нараду з керівництвом Національного музею історії України, на якому обговорювалися першочергові кроки щодо відновлення прав музею та звільнення земельної ділянки від незаконної споруди.

Як повідомлялося, 25 січня архітекторів Олексія Горбаня і Олександра Шемотюка затримали при спробі підпалити двері будови УПЦ МП, самовільно зведеного території Національного музею історії України.

Поліція зареєструвала кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15 і ч. 2 ст. 194 (замах на умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

27 січня Шевченківський суд заарештував архітекторів не 60 діб з альтернативою внесення 2,2 млн грн. застави за кожного з них. Суддя мотивувала своє рішення нібито непрофесійними діями прокурора, а також назвала будова, яке намагалися підпалити, "монастирем".

Після арешту в Києві відбулися акції протесту на підтримку заарештованих архітекторів і з вимогами демонтувати незаконну будову біля фундаменту Десятинної церкви.