Радник глави офісу президента Олексій Арестович ззаначив,, що тривалий час, який потрібен країнам-членам НАТО для ухвалення рішень, зумовлений необхідністю виконання процедур багатьма державами і є платою за демократію, інформує "Інтерфакс-Україна".
"Треба розуміти про НАТО, ЄС та інші організації, що там колективний принцип ухвалення рішень. 30 країн повинні зібратися, проконсультуватися, висловити свою думку, здійснити оцінку, погодити оцінку тощо. Це потребує певного часу. Це ціна, яку платять країни Заходу й ми за демократію", - наголосив Арестович.
Закриття неба не дозволить Росії завдавати руйнівних ракетних ударів, здійснювати бомбардування чи проводити масштабні десантні операції з використанням літаків і вертольотів.
Від подальшої руйнації буде захищено військову і цивільну інфраструктуру, дитячі садочки й лікарні, АЕС і хімічні підприємства тощо. Безпольотна зона допоможе захистити житлові мікрорайони й зберегти тисячі життів.
Головним аргументом противників такого кроку в країнах НАТО є його високий ризик, зокрема щодо конфронтації із Росією, яка вчергове погрожує світу розпочати «Третю світову, що буде ядерною». Однак безпрецедентне вторгнення Росії до України потребує від Альянсу жорстких дій.
Члени НАТО спроможні встановити й підтримувати безпольотну зону, потрібна лише політична воля керівництва ключових країн, насамперед Сполучених Штатів.