Питання розповсюдження в аптеках експрес-тестів на коронавірус повинен вирішувати об'єкт господарювання, тобто власника. Та в загальному, будь-яка аптека може офіційно займатися продажем, заявив головний санлікар країни Віктор Ляшко на крайньому брифінгу.
"Приватні лабораторії також можуть закуповувати тест-системи, якщо вони відповідають вимогам біологічної безпеки та мають право працювати зі збудником другого класу патогенності", – розповів заступник міністра МОЗ.
Ляшко також додав, що наразі лабораторії вже проводять дослідження такого роду.
"Найголовніше – дотримуватися вимог та повідомляти про результати тестування", - підсумував головний санлікар.
Напередодні заступник глави Офісу президента Кирило Тимешенко зазначив, що між Україною та Китаємо буде відкрито повітряний міст.
"Ми всім комерційним аптекам і медичному бізнесу сказали: "У вас немає масок в аптеках, у вас немає ще чогось, ось склад, ми зробили його в Китаї, ухвалили окремий аеропорт - ціна за кубатуру така то. Тобто ми ціну, яку нам надає SkyUp і інші компанії за літаки, розділили на кубатуру. Хочете - оплачуйте SkyUp напрямки, ми вас будемо возити і допомагати вам по лінії Міністерства закордонних справ і т.д., різні ноти, тому що там важко витягувати ці вантажі зараз. І ось вони зараз так літають ", - пояснив Тимошенко.
Нагадаємо, що приватним клінікам, ліцензованим приватним лабораторіям та іншим закладам охорони здоров'я дозволили проводити ПЛР-тестування на наявність COVID-19.
Такі медичні установи мають повідомляти про все результати зроблених тестів регіональні медичні центри та Міністерство охорони здоров'я України.
Сьогодні Україна має можливість розширити тестування до 80 тисяч тестів на тиждень. На день проводять приблизно півтори тисячі тестів. Як зазначає гловний санлікар Віктор Ляшко, вірусологічні лабораторії в Україні не завантаженні на 100%.