UA / RU
Підтримати ZN.ua

Антарктична програма отримує 1% усього українського бюджету на науку — керівник НАНЦ

Головне - уникнути зменшення фінансування, тому що потрібно переоснащувати станцію, чого не робили 22 роки.

Антарктична програма отримує 1% усього українського бюджету на науку. Цього року було виділено більше ніж два мільйони, або 72 мільйони гривень. Це перший рік, коли вдалося спрямувати гроші не лише на операційні витрати, а й на капітальний ремонт (15 мільйонів).

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав Євген Дикий, керівник НАНЦ. За його словами, за ці гроші потрібно давати результати, але й менше фінансувати не можна.

"Збережіть фінансування до 2020 року, і ми на прикладі НАНЦ відпрацюємо і покажемо, як правильно розподіляти ці кошти. І тоді можна буде говорити про збільшення фінансування у наступній програмі на 2021-2030 роки. Головне - уникнути зменшення фінансування, тому що потрібно переоснащувати станцію, чого не робили 22 роки, - зазначив керівник НАНЦ. - Якщо зберегти на наступні два роки фінансування "капіталки" по півмільйона євро, то до 2020-го станція знову стане "як ляля", такою, як передали британці, але вже із сучасними технологіями. А ще дуже потрібен свій корабель. На жаль, науковий флот було втрачено. Але це шлях усіх країн, його придбання та використання удвічі збільшить витрати, а от ефективність досліджень зросте у десять разів! Шукаємо варіанти..."

Детальніше про українську антарктичну програму читайте в матеріалі Германа Богапова "Євген Дикий: "На прикладі антарктичної станції продемонструвати, що стане з Україною, якщо перестати красти"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".