UA / RU
Підтримати ZN.ua

Англійська повинна стати другою мовою в Україні — РНБО

В нашій країні 30 років не визнавали українську первинною, чим сьогодні користується Москва. 

Знання англійської мови є запорукою незалежності України. В РНБО вважають, що їй потрібно присвоїти статус другої мови в країні, заявив секретар відомства Олексій Данілов під час виступу на форумі "Україна 30". 

"На превеликий жаль, за 30 років ми не визначили українську мову як первинну і фундаментальну мову нашої незалежності. І ми за 30 років не звернули увагу на англійську мову, яка має бути обов'язковим другою мовою в країні. Для того, щоб ми з вами були убезпечені від тих атак, від яких ми сьогодні потерпаємо від Російської Федерації", - заявив Данілов.

Він додав, що раніше політики в України "загравали" з російською мовою, цим самим викопавши яму, в якій сьогодні опинилася Україна. Москва зараз цим користується.

"Я ще раз звертаю увагу, знання англійської мови є запорукою незалежності нашої країни. Англійська мова має використовуватися з дитячого садка і школи... Її не треба вчити, її потрібно знати", - додав Данілов.

Президент Володимир Зеленський теж торкнувся мовного питання. Він заявив, що сьогодні в країні лише одна державна мова - українська, і вона є абсолютно захищеною. 

"У Конституції все чітко було написано - одна єдина державна мова - українська. Всі, хто пидиймає питання національності, питання мови, питання церкви - це все люди, які хочуть "хайпануть" тимчасово, з великими, на жаль, наслідками для багатьох людей. Спрямовані всі ці наслідки на розкол суспільства. Я вважаю, що питання мови зараз не на часі, вважаю, що українська мова повністю захищена", - сказав Зеленський.

Він додав, що сьогодні в Україні повинні створити комфортні умови для усіх людей, зокрема і в мовному питанні.

Читайте також: РНБО: Росія використовує енергетику в якості зброї

Нагадаємо, партія "Європейська солідарність" виключила з фракції депутата Харківської обласної ради Олександра Дорошенка, який відмовився під час виступу на позачерговій сесії перейти на державну мову.

Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстрували законопроект №4638, яким пропонується скасувати штрафи за використання в сфері обслуговування недержавної мови. Ініціаторами законопроекту стали народні депутати з "Слуги народу".