UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аналітики прогнозують три сценарії поширення COVID-19 восени 2022-го

Дійсно вплинути на ситуацію зможе поява ліків від інфекції.

Поширення коронавірусної інфекції в Україні восени 2022 року може розвиватись за одним із трьох можливих сценаріїв, вважають аналітики Українського центру охорони здоров’я (UHC).

Якщо й далі все відбуватиметься, як у 2021 році, то українців чекають три можливі варіанти розвитку подій — адаптація, стагнація або загострення.

Сценарій 1. Адаптація

Із часом вірус адаптується до своїх носіїв. Який би штам не домінував восени, через адаптацію до нього організму люди почнуть хворіти частіше, але хвороба проходитиме легше та матиме нижчу летальність. Хвороба ще не перетвориться на таке звичне явище, як сезонний грип, але це буде початок шляху до тривалого перемирʼя з вірусом.

Паралельно  зʼявиться ефект від вакцинації, яка хоча й не вплине на поширення вірусу, але додатково знизить рівень госпіталізацій та летальність.

У такому разі під час осіннього загострення перехворіти може до 1,7 мільйона українців, 25 тисяч із яких не переживуть цю хвилю.

Сценарій 2. Стагнація

Адаптації вірусу та людей один до одного не відбудеться, але перестануть з’являтись нові чи серйозніші штампи. В такому разі восени 2022-го Україна переживе таку ж хвилю захворюваності як і цьогоріч, але рівень вакцинації вже буде достатній, щоби до певної міри вплинути на госпіталізації та летальність. За цим сценарієм аналітики UHC прогнозують до 1,7 мільйонів нових випадків та 41 тисячу смертей внаслідок COVID-19 восени 2022 року.

Сценарій 3. Загострення

Відповідно до цього сценарію може виникнути ще агресивніший штамп вірусу, який поширюватиметься доволі стрімко та матиме більшу кількість летальних наслідків.

Вакцинація може виявитися мало ефективною проти нього. У такому випадку можуть перехворіти до 1,9 мільйонів людей, а 66 тисяч — померти під час осінньої хвилі в Україні.

Водночас в будь-якому випадку серйозно змінити ситуацію може поява ліків для амбулаторного лікування коронавірусу.

«Якщо у широкому доступі зʼявиться препарат, який можна буде отримати або купити в аптеці на етапі появи ранніх симптомів, — це може значно зменшити рівень летальності і зберегти кілька десятків тисяч життів», - зазначають аналітики.

Читайте також: "Омікрон" залишається потенційною загрозою нового спалаху COVID-19 в України в січні 2022 року – KSE

Загалом аналітиків Українського центру охорони здоров’я вважають, що у 2022 році Україне не зможе досягнути безпечного рівня вакцинації населення, а загалом українці переживуть впродовж року дві значні хвилі поширення коронавірусної інфекції. Померти внаслідок ускладнень від коронавірусу наступного року можуть від 65 до 110 тисяч українців.