Правозахисна організація Amnesty International вимагає повторного розгляду справи української льотчиці та народного депутата Надії Савченко відповідно до стандартів справедливого судочинства.
"Абсолютно неприйнятно відправляти Надію Савченко у в'язницю після такого безглуздого і політизованого судового розгляду", - заявив директор Amnesty International у Європі та Центральній Азії Джон Дальхузен.
Він зазначив, що ряд сумнівних рішень суддів протягом всього судового процесу свідчать про "презирство до процедури належного судочинства і позбавляють Савченко всякої надії на доведення своєї невинності".
"Єдиний шлях, завдяки якому правосуддя може бути досягнуто і для Надії, і для загиблих журналістів, - це повне і неупереджене розслідування всіх підозр і повторний розгляд, який має відповідати міжнародним стандартам правосуддя і бути вільним від політичного втручання", - зазначив Дальхаузен.
Раніше ЗМІ поспішили з новиною про визнання Савченко винною. Ряд медіа взяли обвинувальний висновок за рішення суду.
Група народних депутатів від фракцій БПП і "Батьківщина" вирушили в РФ, щоб бути присутнім на оголошенні вироку Надії Савченко в суді Ростовської області. Однак російські прикордонники не пустили народного депутата, члена ПАРЄ та уповноваженого президента України з питань мирного врегулювання в Донбасі Ірину Геращенко, заборонивши їй в'їзд в РФ до 2021 року.
Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року.
2 березня прокурор попросив для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колоніїзагального режиму і 100 тисяч рублів (близько 1,2 тис. доларів) штрафу в ході засідання в Донецькому міському суді (Ростовська область). Раніше держзвинувачення визнало вину Надії Савченко у вбивстві журналістів ВГТРК доведеною. Крім цього, на думку звинувачення, доведена вина Савченко і в незаконному перетині українсько-російського кордону. Після стало відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, яких судять в Україні. Савченко також закликала суддю не затягувати з винесенням вироку.
17 березня президент України Петро Порошенко передав президенту Європейської Ради Дональду Туску список осіб, які сфабрикували справу проти Надії Савченко. У цьому документі зазначено 46 прізвищ.