UA / RU
Підтримати ZN.ua

Amnesty International розповіла про контракт України на поставки зброї до Південного Судану

Amnesty International провела розслідування, але так і не змогла з'ясувати, чи поставляли зброю до Південного Судану. Крім того, це не заборонено.

Міжнародна організація Amnesty International оприлюднила доповідь, згідно з якою Україна була однією із сторін контракту на постачання зброї до Південного Судану.

"Зброя є частиною раніше нерозкритого контракту 2014 року між українською державною компанією озброєння і компанією, що базується в ОАЕ, для закупівлі зброї від імені Південного Судану на суму 169 млн доларів. Він включає тисячі кулеметів, мінометів, РПГ і мільйони патронів", - йдеться в звіті Amnesty International.

Amnesty International не змогла з'ясувати, чи поставляли в дійсності зброю до Південного Судану. "Якщо вони ще не досягли Південного Судану, ці постачання повинні бути припинені. Тим часом ми як і раніше закликаємо до всеосяжного ембарго на постачання зброї Південному Судану", - наголошується в доповіді.

Згідно з доповіддю, однією із сторін договору також виступала компанія, зареєстрована у Великій Британії, що суперечить забороні ЄС на постачання зброї в цю країну.

За даними доповіді, з боку України діяла компанія "Укрінмаш" - дочірнє підприємство компанії ДК "Укрспецекспорт"

Організація дала поради урядам України та Об'єднаних еміратів припинити поставки в Південний Судан, хоча Радбез ООН не вводив ембарго на зброю в цю країну.

Також в Amnesty International хочуть, щоб "Україна якомога швидше ратифікувала Міжнародний договір про торгівлю зброєю".

Південний Судан здобув незалежність 9 липня 2011 року. Судан став першою державою, який оголосив про офіційне визнання південного сусіда. Проголошення незалежності передували десятиліття конфлікту між Північчю і Півднем, в результаті чого загинули близько півтора мільйонів чоловік.

Військовий конфлікт у Південному Судані спалахнув в грудні 2013 року між представниками панівної народності дінка, до якої належить президент Кіір, і племені нуер, яке представляє колишній віце-президент Тіні.