UA / RU
Підтримати ZN.ua

АМКУ взяв 10 днів на ухвалення рішення щодо пільги Ахметову

Раніше про те, що АМКУ не ухвалив відповідну постанову заявили в ЗМІ.

В Антимонопольному комітеті України заявили про те, що не приймали рішення про відмову у погодженні проєкту постанови Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг "Про затвердження змін до Кодексу Систем передачі". Ухвалення постанови дозволить ліквідувати пільги для експортерів електроенергії, яка за рік може принести компаніям групи Рината Ахметова до 1 млрд грн.

"АМКУ не приймав рішень щодо відмови у погодженні проєкту постанови НКРЕКП "Про затвердження Змін до Кодексу системи передачі" (надісланого листом НКРЕКП від 20.01.2020 № 753/17.2.1/7-20). Чинним законодавством передбачений 10-денний термін для аналізу та формування позиції АМКУ", - йдеться у заяві Антимонопольного комітету.

У комітеті зазначили, що через публічні протиріччя щодо законності та цілеспрямованості Змін до Кодексу системи передачі, питання про ухвалення проєкту постанови винесли на розгляд. На засідання запросили представників органів влади та учасників ринку.

"Під час засідання свої позиції висловили НКРЕКП, Міненерго, Укренерго, ДТЕК, Енергоатом, трейдери та народні депутати. АМКУ оцінює проєкти нормативних актів із точки зору їх впливу на конкуренцію. Отримана в ході засідання інформація наразі опрацьовується, перевіряється та уточнюється, за її висновками АМКУ прийме позицію по цьому проєкту", - заявили в АМКУ.

У свою чергу DT.UA зобов'язується через 10 днів поцікавитися тим, яке рішення прийняв АМКУ.

Читайте також: У США вивчають законність угоди між компанією Ахметова та управлінням з охорони праці

Раніше "Наші гроші" повідомили про те, що АМКУ відхилив відповідний проєкт постанови. Вказувалося, що під час запуску ринку електроенергії 1 липня минулого року, НКРЕКП не записала в правила обов'язок експортерів платити тариф "Укренерго". Це призвело до того, що у другому півріччі 2019 року компанія "Д. Трейдінг" з групи ДТЕК не заплатила "Укренерго" тариф на суму 544,48 млн грн. При цьому рік існування такої пільги може принести компанії ДТЕК до 1 млрд грн.

За даними ЗМІ, під час обговорення представники НКРЕКП та Міністерства енергетики і вугільної промисловості виступили за сплату тарифу "Укренерго" експортерами. Проти цього висловилися представники ДТЕК та народні депутати Олексій Кучеренко з "Батьківщини" і Вікторія Гриб з "Опозиційного блоку".