Американські фахівці проводять інспекцію американського військового обладнання в Україні в рамках зусиль щодо відстеження спорядження, наданого ЗСУ, повідомляє сьогодні france24 з посиланням на Пентагон.
Сполучені Штати виділили Україні військової допомоги майже на 18 мільярдів доларів з того часу, як російські війська вторглися до країни у лютому. Тепер Вашингтон хоче переконатись, що ця допомога використовується за призначенням.
"Невелика група, що складається зі співробітників посольства США в Києві та офісу аташе з питань оборони, провела кілька інспекцій постачання американської допомоги в галузі безпеки протягом останніх двох місяців на території України", - йдеться у заяві прес-секретаря бригадного генерала Пета Райдера.
"Ці місця не знаходяться поблизу лінії фронту війни Росії проти України", - сказав Райдер, додавши, що "інспекції не є реакцією на будь-що - у нас немає доказів широкомасштабного витоку американської допомоги у сфері безпеки в Україні".
На початку тижня високопоставлений представник оборонного відомства США надав детальну інформацію про зусилля щодо відстеження обладнання, яке передається Україні.
Потім Україна відстежує рух "допомоги у забезпеченні безпеки від прикордонних логістичних центрів до лінії фронту", а також "надає звіти про витрати та пошкодження, щоб зафіксувати втрати", - сказав чиновник.
Американський персонал проводить інспекції "скрізь, де дозволяють умови безпеки", а Міністерство оборони також навчає українських фахівців, щоб вони могли надавати дані з районів, куди не можуть потрапити команди посольства.
Минулого тижня Держдепартамент США попередив, що головну загрозу становить захоплена зброя.
"Захоплення проросійськими силами української зброї досі було основним вектором диверсій", — йдеться в інформаційному бюлетені Держдепартаменту.
"Росія, ймовірно, також використовуватиме цю зброю для розробки контрзаходів, пропаганди або проведення фальшивих операцій", — уточнюється в бюлетені.
Нагадаємо, конгресвумен українського походження Вікторія Спартц написала листа президенту США Джо Байдену і ряду високопосадовців, у якому просить дати Україні більше летальної зброї для захисту.
Водночас політик не забула своїх претензій до Банкової та запропонувала впровадити військову логістику P2P (від точки до точки) на передовій. А також попросила створити групу для спостереження за розподілом фінансової допомоги Україні, щоб «уникнути високих ризиків некомпетентності, корупції та зловживання владою в українському уряді».
Пропозиції конгресумен небезпідставні, але залишається ризик, що допомогу Україні буде «поховано» у бюрократичних процедурах.