UA / RU
Підтримати ZN.ua

Альпініст, що вижив, розповів подробиці моторошного вбивства у Пакистані

Пакистанським терористам не потрібні були гроші та цінні речі, вони цілеспрямовано вбивали всіх іноземців. За словами альпініста, що вижив, він дивом залишився живий, бо їхня база розташовувалася вище від основного табору.

Українець Михайло Колотушкін, який перебував у міжнародній групі альпіністів у ніч нападу пакистанських терористів, розповів про деталі жахливої атаки. Йому пощастило: у ту ніч він перебував у таборі, який був вище від основної, базової зупинки альпіністів.

За його словами терористична атака була спланованим убивством всіх іноземців, до яких могли дістатися вбивці.

"О шостій вечора відбувся останній зв'язок з нашою командою в базовому таборі. Ми обговорили плани на наступний день і оголосили відбій до дев'ятої ранку. Потім з'явилися озброєні люди. Їх було не менше десяти. Погрожуючи автоматами, вони витягали людей з наметів. Потім були розмови: звідки вони, яка країна, яка віра. Коли вони бачили, що людина не місцева, вони її вбивали. Так вони прочесали весь табір", - розповів він.

Колотушкін повідомив, що бандитам не потрібні були гроші. "Вони просто прагнули вбити іноземців. Вони не хотіли грабувати. В таборі було багато цінних речей: супутникові телефони, гроші, фотоапарати. Там були речі 60 альпіністів. Якщо б це було пограбування, вони могли б забрати і піти. Їх би ніхто не зупинив. Це була спланована акція з метою залякати", - поділився альпініст.

На даний момент всі українці, які залишилися живими, перебувають в Ісламабаді. Речей у них поки що немає, вони продовжують ходити в тому, в чому спустилися з гір. "Я зараз у шльопанцях і в тому одязі, в якому спустився з шести тисяч. Речі доставлять щонайменше через три дні. Нас евакуювали дуже швидко. Але наші речі будуть відправляти людьми. Це гірський район, там немає доріг, тільки стежки. Наші речі перенесуть у найближче місто, звідки на авто відправлять в Ісламабад", - розповів він. Тим часом, Пакистан підтвердив свою готовність взяти на себе витрати з доставки загиблих українців на Батьківщину.

Нагадаємо, в ніч на 23 червня бойовики напали на базовий табір під вершиною восьмитисячника Нанга Парбат з боку Діамер (пакистанська провінція Гілгіт-Балтистан).

Під час нападу терористів, на схилах і в базовому таборі Нанга Парбат знаходилися близько 50 учасників різних міжнародних експедицій. При цьому більшість альпіністів працювали у висотних таборах на схилі гори, куди терористи не могли дістатися.

Всі вбиті альпіністи перебували в базовому таборі. Як повідомила місцева поліція, бойовики, одягнені у форму військової поліції Пакистану, увірвалися в табір, витягли людей з наметів і розстріляли. Нападникам вдалося сховатися.

Відповідальність за напад вже взяли на себе два радикальні ісламістські угруповання - спочатку "Джундуллах", а потім - "Техрік-і-Талібан".

Влада України жорстко засудила терористичний акт. Український МЗС закликав пакистанський уряд провести ретельне розслідування скоєного злочину, вжити заходів щодо підвищення безпеки українських громадян, які перебувають на території республіки, а також вимагав справедливого покарання винних і виплати сім'ям загиблих належної компенсації.

Окрім того, у МЗС закликали українців, особливо альпіністів, які планували сходження в цьому регіоні, перенести свої плани. !zn

Читайте також:

Розстріл українців у Пакистані: Київ вимагає покарання винних і виплати компенсацій

Кабмін створив оперативний штаб у зв'язку з убивством українців у Пакистані

Відповідальність за вбивство українців у Пакистані взяло угруповання "Джундуллах"