UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Алло, вам повістка»: експерт пояснив, чи можуть викликати у ТЦК телефоном

Існують певні процедури вручення повісток.

В Україні введений воєнний стан та загальна мобілізація. Призову на військову службу під час мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Юрист Костянтин Гритчин розповів, чи можуть вручити повістку за допомогою телефонного дзвінка або СМС-повідомлення. Про це пише видання Telegraf

Він зазначив, що повістки в Україні можуть вручати виключно в руки, оскільки військовозобов’язаний має розписатися за її отримання.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чим відрізняються повістка та оповіщення

За словами Гритчина, якщо повістку залишають за допомогою СМС-повідомлення або сповіщають про її вручення у телефонній розмові, то в такому разі на військовозобов’язаного не можуть скласти акт про відмову від її отримання.

«Повістка (залишена у поштовій скриньці (дверях), виклик телефоном, вручення через родичів) не є врученою і правомірною, а тому не породжує юридичних наслідків і відповідальності, тому явка за такою повісткою не обов’язкова», – пояснив юрист.

Експерт зауважив, що військовозобов’язаний має право не з’являтися у військкомат доти, доки йому не буде належним чином вручено повістку.

Раніше ми писали, яке покарання загрожує тим, хто ухиляється від мобілізації в Україні.