Громадська організація "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля" звернулася до міністра закордонних справ Німеччини Хайко Мааса, передає "Інтерфакс-Україна". Активісти попросили главу німецького МЗС "нагадати українській владі про необхідність роботи над вирішенням нагальних проблем врегулювання соціальної і правової допомоги незаконно засудженим в Росії громадянам України, в тому числі членам їх сімей".
У зверненні йдеться про те, що попри "деякі спроби діалогу", учасники громадської організації жодного разу не отримали від влади конструктивних відповідей на питання, а також на офіційні запити. Через це активісти попросили Мааса "повідомити Офіс президента про необхідність встановлення перманентної комунікації з рідними в'язнів Кремля".
Крім того, міністра закордонних справ Німеччини просять під час зустрічі радників глав нормандської четвірки актуалізувати питання звільнення українських політв'язнів, яких утримують в Росії. Також до Мааса звернулися з тим, щоб під час нормандської зустрічі вимагали від РФ виконання домовленостей, досягнутих в Парижі під час нормандського саміту.
Громадська організація також звернула увагу на те, що необхідно наполягати на захисті життя і здоров'я українських політв'язнів в РФ у зв'язку з пандемією коронавірусу.
Звернення датоване 24 серпня. Його вже передали до посольства Німеччини в Україні.
Раніше повідомлялося про те, що українська сторона розраховує на проведення обміну незаконно утримуваними особами з підтримуваними РФ незаконними збройними формуваннями "ДНР" та "ЛНР".
За словами глави Офісу президента Андрія Єрмака, в рамках наступного обміну з бойовиками, який повинен відбудуться через "декілька тижнів" планують звільнити близько 100 осіб з кожного боку.
Пізніше Єрмак також заявив про те, що під час останньої розмови з президентом РФ Володимиром Путіним, Зеленський ініціював обговорення звільнення 22 кримських татар, яких незаконно утримують в включеному Криму.
У свою чергу президент Володимир Зеленський заявив про те, що Україна передала ОБСЄ оновлені списки для взаємного звільнення утримуваних осіб.
Однак, під час останнього засідання Тристоронньої контактної групи Україна так і не отримала від бойовиків повний список на обмін. Він планується у форматі 100 на 100.