UA / RU
Підтримати ZN.ua

Активісти заявили про скорочення вдвічі поставок електроенергії в Крим

Зараз в Крим з материкової України на добу надходить 505 із "стандартних" 1000 МВт електроенергії.

У понеділок, 12 жовтня, координатор блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що окупованому Криму заблокували близько половини постачання електроенергії, яка в середньому використовується на добу на півострові. За його словами, на добу в Криму споживається близько одного мільйона МВт електроенергії.

"Усе, що змогли захопити окупанти – це Севастопольську, Сімферопольську теплоелектростанції, і Керченську – три електростанції, які дають загалом 250 МВт електроенергії. Тобто виходить, що вони зараз змушені всі три електростанції запустити. Вони зараз витрачають газ, вони зараз використовують паливо, для того, щоб дати світло Криму. Мелітопольська гілка, яка зараз ремонтується, постачала 330 МВт… Загалом зараз поступає в Крим з материкової України 505 МВт з мільйона, який має бути взимку. У середньому ми постачали 850-900 МВт", - сказав Іслямов в ефірі "5 каналу".

Він зазначив, що при певних умовах активісти розблокують для ремонту Мелітопольську гілку.

"На сьогодні ми вже заблокували постачання електроенергії близько 330-500 МВт. Тобто Крим недоотримує зараз від материкової України таку кількість електроенергії. Але це не означає, що ми прямо варвари такі, що не дамо власним енергетикам відремонтувати проводи, звичайно – ми дамо. Але ми візьмемо в них чесне слово, що вони на інших точках вводу в Крим не будуть вмикати електроенергію додаткову ", - заявив Ленур Іслямов.

З 20 вересня кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму.Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, для них перекриті всі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адміністративному кордоні з Херсонською областю. Громадяни та легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.

Планується, що блокада буде безстроковою і пройде в три етапи.

Власний кореспондент ZN.UA в Автономній Республіці Крим Валентина Самар у своєму матеріалі для свіжого номера "Зеркало недели. Украина" "Крим: між перешийком та Банкової" зазначає,що цивільна блокада Криму, негласно підтримувана українською владою, на даному етапі дозволила досягти двох цілей: зупинки поставок в Крим та інформаційного прориву кримської теми на міжнародному рівні.

На думку власкора ZN.UA , блокадою Криму "за фактом було зупинено дію закону про вільну економічну зону "Крим", пільгового для бізнесу і дискримінаційного для громадян з кримської реєстрацією".

Однак автор вказує на те, що закон "Про ВЕЗ "Крим"" все ще діє. "Це означає, що максимум, якого можна було досягти акцією блокади на перешийку з Кримом, досягнутий, решта вимагає впливу в інших місцях та іншими методами... Результативні дії повинні бути в кабінетах влади і залі парламенту. Куди треба йти широким фронтом правозахисників, експертів, лідерів організацій переселенців", − зазначає Валентина Самар.