UA / RU
Підтримати ZN.ua

Активісти вийшли з процесу переатестації співробітників МВС: Вона перетворилася на показуху

Процес переатестації співробітників МВС проходить неефективно, що дозволяє "найгіршим представникам старої системи" залишатися на своїх посадах.

Активісти-члени атестаційної комісії при МВС заявили про свій вихід з процесу у зв'язку з тим, що переатестація "перетворилася в показуху", і вони не хочуть бути для неї "ширмою".

Про це представники громадських організацій "Автомайдан", "Народний тил" і волонтерської організації Combat-UA заявили на брифінгу в Києві в понеділок, 7 червня.

Вони нагадали, що півроку тому до цього процесу підключилися представники громадськості, зокрема – від зазначених організацій були залучені близько 30 осіб, які працювали в комісіях по всій країні.

"Враховуючи ту ситуацію, яка відбувається сьогодні, нами було прийнято рішення вийти з процесу атестації і ми хотіли б зняти з себе відповідальність за подальший хід процесу і його результати. Тому що, чесно кажучи, ми не хочемо більше виступати такою ширмою процесу, який, на нашу думку, перетворюється в показуху", – сказав один з активістів, якого цитує "Українська правда".

У свою чергу представник "Автомайдану" і член атестаційних комісій Олег Пушак додав, що нормативно-правові документи, на основі яких проводилась атестація, є неякісними та їх розробляв департамент МВС, який працює ще з часів міністра Віталія Захарченка. Тому результати атестацій часто скасовуються в судах.

Також активісти додали, що МВС саботує судові процеси, часто не відправляючи на них своїх представників. Крім того, не було співпраці між комісіями першого рівня та апеляційними комісіями, що також дозволяло неефективним міліціонерам поновлюватися на посаді.

За словами представниці "Автомайдану" Катерини Бутко, такі недоліки дозволили найгіршим представникам старої системи пройти переатестацію.

Також активісти визнали, що у них немає статистики по звільненим і поновленим представників МВС, але припустили, що кількість звільнених становить лише близько 10%.

Як писало в свою чергу DT.UA, співробітники МВС "ховаються" від атестації у ДСО і добровольчих батальйонів. Високопоставлені офіцери ДАІ Київської області масово переводяться на службу в Державну службу охорони.