UA / RU
Підтримати ZN.ua

Активісти в Москві вимагають від голови МОЗ РФ звільнити Бекірова з СІЗО

Активісти зазначили, що законодавство РФ вимагає звільняти з-під варти тяжкохворих людей.

Активісти в Москві звернулися до міністра охорони здоров'я Росії Вероніки Скворцової з вимогою звільнити з-під варти тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова, якого в РФ незаконно засудили, повідомило Громадське об'єднання "Кримська солідарність" у Facebook. Текст відповідної петиції, яку зареєстрували 3 червня, склала лікар Ольга Мазурова.

"Законодавство Російської Федерації вимагає звільняти з-під варти тяжкохворих людей. Це правильна і милосердна вимога закону. Життя людини – найвища цінність, вирок не повинен стати смертним", - йдеться в петиції.

У зверненні активісти висунули ряд вимог у зв'язку з поганим станом здоров'я Едема Бекірова:

1. Огляд Едема Бекірова незалежними лікарями.

2. Невідкладно госпіталізувати Едема Бекірова в лікувальний заклад для незалежного медичного дослідження, коректного підбору адекватної цукрознижувальної терапії, вирішення питання про операцію зі стентування.

3. Прийняти рішення про неприпустимість за станом здоров'я утримувати Бекірова під вартою у відповідності з постановою Уряду РФ від 14 січня 2011 року № 3 "Про медичний огляд підозрюваних або обвинувачених у вчиненні злочинів".

Напередодні підконтрольний Кремлю "Верховний суд" анексованого Криму відхилив клопотання про зміну Едему Бекірову запобіжного заходу з утримання в СІЗО на домашній арешт. При цьому повідомлялося, що активіста можуть вивезти в окупований Армянськ, де немає умов для утримання тяжко хворої людини.

11 червня Європейський суд з прав людини постановив терміново помістити Едема Бекірова в лікарню. Старший слідчий "кримського управління" ФСБ Іван Романець відмовляється госпіталізувати активіста. Російська прокуратура підтримала відмову ФСБ у госпіталізації.

7 червня підконтрольний Росії "суд" продовжив арешт Бекірова до 12 серпня. Активіст має низку проблем зі здоров'ям: цукровий діабет, підвищений тиск, ампутовану ногу. В умовах тримання в СІЗО здоров'я активіста значно погіршилося, загострилися наявні хвороби й з'явилися нові.

Російський слідчий запропонував політв'язню визнати "провину" в обмін на домашній арешт. У Європейському Союзі та ОБСЄ закликали негайно звільнити Бекірова і висловили занепокоєння важкою ситуацією з правами людини в Криму.

12 грудня 2018 року Бекірова затримали при в'їзді на територію окупованого півострова, куди він прямував для зустрічі з матір'ю та сім'єю. Окупанти сфабрикували обвинувачення за ч. 2 ст. 222 і ч. 2 ст. 222.1 (зберігання і передача вибухових речовин та боєприпасів) Кримінального кодексу РФ.