Ще одне крило радикальної історії Майдану. Такі, як Роман Сініцин, переживши хворобу зростання, пройшовши через Майдан, війну і стикнувшись віч-на-віч зі свавіллям постмайданної правоохоронної Системи, перетворилися на системних борців із нею. Про це і багато іншого громадський активіст, блогер, один із організаторів ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" Роман Сініцин розповів у своєму інтерв'ю DT.UA.
"Так, це велика проблема, що нікого не покарали. Ні з топ-чиновників, ні з бійців "чорної роти" "Беркута", - говорить Роман Сініцин. - Слідство встановило, що найбільше жертв було внаслідок розстрілів з автоматів Калашникова на сходах біля "Жовтневого". Більшість із цих людей зараз у Росії, Криму або Білорусії. Очевидно, що їм дали можливість виїхати. Ця рана не загоїлася в багатьох. І запитань справді більше, ніж відповідей".
"Я не можу казати насамперед про розслідування якихось дій протестувальників, ґрунтуючись перш за все на пропорції кількості жертв однієї і другої сторони. Це непорівнянні речі, - переконаний активіст. - Протестувальники в переважній більшості були не озброєні. Можливо, були якісь одиничні випадки зі зброєю з нашої сторони. Але це вже на піку протистояння 18–19 лютого. Але в основному це були якісь середньовічні дрючки, щити, рогатки, коктейлі… А тут тебе фактично розстрілюють з автоматів або снайперських комплексів".
"Слідство у будь-якому випадку має провести всебічне розслідування, - впевнений Роман Сініцин. - Наскільки я знаю, а я спілкуюся з адвокатами і юристами щодо цього, є великі проблеми із цим. Нова влада також не дуже поспішає розбиратися. Розслідування практично зупинилося через зміни в законодавстві. Є елемент впливу третьої сторони на ДБР, куди мають передати справу розстрілів на Майдані".
"Загалом, це моя найбільша претензія до попереднього президента Порошенка. - говорить активіст. - Він зайшов на посаду на протестній хвилі. І в нього був великий карт-бланш. У тому числі й на проведення чесного розслідування. Чому влада ним не скористалася? Можна сказати банально, що влада не мала політичної волі, але і вас, і мене цікавить природа цього стану. Можливо, не хотіла робити публічними якісь обставини. Та я не вірю в історію про якихось грузинських снайперів, які нібито стріляли і в тих і в тих і свідомо провокували конфлікт. І я не просто не піддаюся російській пропаганді, а багато спілкуюся з людьми, які в темі розслідування. Були проведені балістичні експертизи, і фактів, які б підтверджували цю версію, немає. Плюс-мінус, але всю картину злочинів на Майдані встановлено. Ідеться про покарання винних, але оскільки вони не названі судом, справді залишається велике поле для маніпуляцій. І подальшого продукування страшилок", - завершив Роман Сініцин.
Детальніше читайте у матеріалі Інни Ведернікової "Роман Сініцин. Без табу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна"
Повну відео-версію інтерв'ю із Романом Сініциним дивіться тут