UA / RU
Підтримати ZN.ua

Агенту ФСБ повідомили про підозру у держзраді через вбивство українськго спецпризначенця

За даними СБУ, агенти російської спецслужби виконали наказ кураторів ще у 2016 році.

Правоохоронці повідомили про підозру агенту ФСБ РФ, якого російська спецслужба завербувала для ліквідації українського спецпризначенця, зазначили у пресслужбі СБУ. Зловмиснику інкримінують державну зраду.

«Встановлено, що зловмисник входив до складу так званої «бойової двійки», яка у 2016 році здійснила вбивство українського спецпризначенця на Рівненщині. Підозрюваний приховано переправив з РФ зброю для вчинення злочину. Іншого учасника групи було затримано у листопаді 2016 року під час спроби перетину держкордону України. Суд визнав його винним у вчинені кримінального правопорушення і призначив покарання у вигляді 12 років ув’язнення», - йдеться у повідомленні.

Слідство встановило, що представники ФСБ РФ завербували двох українців для виконання розвідувально-диверсійних завдань, які б шкодили державній безпеці України. Так, у квітні 2016 року вони приїхали з Росії до України, аби зібрати дані про військових Збройних сил України та працівників оборонних підприємств. Отриману інформацію агенти ФСБ передавали своїм «кураторам».

Вказано, що згодом зловмисникам дали завдання вбити українського офіцера підрозділу спецпризначення. Агенти російської спецслужби виконали завдання. Зараз триває досудове розслідування.

Читайте також: Агент ФСБ в Україні планував підірвати провідного фахівця із розробок зразків озброєння для ЗСУ – СБУ

Раніше повідомлялося про те, що мешканця Житомирської області засудили до 8 років позбавлення волі за шпигунство на користь Росії. Обвинувачений зізнався в роботі на ФСБ і розвідувально-підривній діяльності за завданням держави-агресор.

Слідство встановило, що 22-річний громадянин України був завербований ФСБ і збирав інформацію про військові частини Житомирщини. Він знімав на відео об'єкти підрозділів Сил спеціальних операцій і готував детальні схеми територій військових частин із зазначенням місцеперебування контрольно-пропускних пунктів, місць паркування транспортних засобів тощо.