UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адвокати Мангера просять відновити слідство у справі Гандзюк, прокурори проти

Замовники й організатори жорстокого вбивства досі на волі.

Адвокати голови Херсонської облради Владислава Мангера не хочуть чекати на екстрадицію з Болгарії кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка) і просять суд відновити провадження у справі про вбивство радниці мера Херсона Катерини Гандзюк.

Мангера підозрюють у замовленні вбивства радниці мера, Левіна – в організації цього злочину. Поки Левін знаходився у міжнародному розшуку, провадження проти нього і голови облради зупиняли. Нещодавно кримінального авторитета затримали у болгарському місті Бургас, його можуть екстрадувати до України.

Адвокати Мангера вважають призупинення провадження порушенням прав свого клієнта, якого називають "заручником розшуку Левіна". Захист запевняє: підозра голові облради ґрунтувалася на свідченнях підозрюваного співорганізатора злочину Ігоря Павловського, а не Олексія Левіна.

Втім, у суді в грудні 2019 Павловський зазначив, що "від Мангера не надходила інформація про Гандзюк, а Левін не говорив про негативне ставлення Мангера до Гандзюк", пише "Громадське".

Захист Мангера також заявив про нібито існування "провадження-клона", в якому тривають слідчі дії і допитували Ігоря Павловського. Однак у прокуратурі кажуть, що це зовсім інші провадження.

Під час судового засідання 24 лютого прокурор у справі попросив час на формування позиції, оскільки запізно отримав текст клопотання адвокатів Мангера.

Обвинувачення проти відновлення провадження до екстрадиції Левіна, оскільки його свідчення є важливими для подальшого розслідування справи.

"Вони (адвокати – ред.) намагаються відновити зараз, щоб скоріше закінчилися строки досудового слідства. Ми проти, оскільки без Левіна провадження далі розслідувати не можна", - наголошує прокурор.

Нагадаємо, 22 лютого суд у Бургасі дозволив екстрадицію Левіна в Україну, за спрощеною процедурою вона може зайняти 30-40 днів. Кримінального авторитета затримали в Болгарії 24 січня, суд заарештував його на 40 днів.

Замовниками злочину батько вбитої активістки Віктор Гандзюк називав голову Херсонської облради Владислава Мангера, ексголову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука. З них трьох підозрюваним у справі проходить лише Мангер.

Однак реальні терміни отримали тільки виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук, а також їхній ватажок Сергій Торбін ("Опер"). Завдяки угоді зі слідством і перекваліфікації справи, вони отримали лише від 3 до 6,5 років позбавлення волі.

Підозрюваний співорганізатор злочину Ігор Павловський нещодавно став підозрюваним ще й у створенні ОЗУ. Суд повторно відправив його під варту.

Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).

Докладніше про те, чому в Україні переслідують і вбивають активістів, а справи так і залишаються не розслідуваними, читайте в матеріалі Анни Рожкової "Один на один з системою".