UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адвокати колишніх "беркутівців" вважають, що вони мало право стріляти в активістів — Закревська

За словами адвокатки, ексбійці "Беркуту", чий захист відстоює таку позицію в суді, навіть не думають про розкаяння.

Адвокати колишніх бійців "Беркуту", яких звинувачують у розстрілі активістів під час Революції Гідності 20 лютого 2014 року, вважають, що їхні підзахисні мали право стріляти, повідомила адвоката сімей героїв Небесної сотні Євгенія Закревська в інтерв'ю "Укрінформу". Вона зазначила, що так вважає захист п'ятьох "беркутівців".

"У нас у суді по розстрілу 20 лютого прослизає позиція обвинувачених: вони мали право стріляти", - розповіла Закревська.

Вона зазначила, що мова йде про п'ятьох "беркутівців" із так званої чорної роти.

"Захист подає ситуацію так, що вони мали право стріляти, і це святе право міліції, нині – поліції. І вони вважають людей, які ігнорують смертельну небезпеку, тих, хто йде і збирає поранених, – ненормальними, наркоманами, бойовиками. І вони явно воювали, вони були на одному боці, протестувальники були на іншому боці. Їхня філософія: вони мали перемогти і вони мали право мститися", - додала адвокатка.

Вона повідомила, що обвинувачені навіть не збираються каятися в тому, що стріляли в активістів у лютому 2014 року.

"Коли давав свідчення контрснайпер, він давав оцінку по відео. Він каже, що навіть якщо вони вважали, що хтось там серед натовпу зі зброєю і являє собою загрозу, то потенційно це може бути точкова стрілянина. Але навіть точкова стрілянина в такій ситуації більше шкодить, ніж може запобігти. Тобто стріляти не можна! Тому що там дуже багато людей, і кулі можуть летіти і поранити, і вбивати абсолютно не причетних ні до чого громадян. Так і відбувалося", - заявила Закревська.

Вона нагадала випадок із медсестрою Олесею Жуковською. Під час Революції Гідності її поранило кулею, яка відскочила від бетонної барикади.

"Вона, слава Богу, вижила, а от буквально поруч з нею стояв хлопець (він загинув), у якого кулю вилучили та ідентифікували, вона з автомата одного з тих беркутівців "чорної роти", який втік. І вона теж відстріляна з бетонної барикади. Тобто, ви розумієте, наскільки це було небезпечно?! Увесь Майдан був мішенню", - сказала Закревська.

Увечері 21 листопада адвокатка сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через загрозу припинення розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

Перед цим адвокати сімей Героїв Небесної Сотні закликали Верховну Раду прийняти поправку, яка дозволила б перевести слідчих з Управління спецсрасследований ГПУ до ДБР за спрощеною процедурою, щоб не допустити зупинки розслідування справ Майдану. Це необхідно зробити, так як Генпрокуратуру позбавили функції досудового слідства.

3 жовтня начальнику Управління спецрозслідувань ГПУ Сергієві Горбатюку повідомили, що він звільнений. Горбатюк вважає наказ генепрокурора Руслана Рябошапки незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.

Тим часом, в ДБР повідомили про створення слідчого відділу для розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. ГПУ передала ДБР справи Майдану. Адвокат Євгенія Закревська заявила, що це "передача справ у порожнечу", так як слідчим ДБР, які не працювали в Управлінні спецрозслідувань, знадобитися дуже багато часу, щоб вникнути у суть матеріалів.

Як повідомляв Горбатюк, в справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

Уданий час в справах про злочини проти Євромайдану оголошено підозру більш ніж 440 людям, обвинувальні акти щодо 288 скеровано до судів.