Адвокат Ілля Новіков розкрив деталі алібі української льотчиці та народного депутата Надії Савченко, яку незаконно утримують в Росії.
"Виключно плідний тиждень по справі Савченко. Ще місяць тому я не думав, що на суд ми будемо виходити з таким розкішним алібі і такою міжнародною підтримкою", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Крім того, Новіков повідомив про видання книги льотчиці "Сильне ім'я Надія".
"Мене вона попросила написати передмову – пояснити всім, що це я її вмовив, а не вона сама від надлишку літературних амбіцій почала писати. Сам я передмов ніколи в житті не читав, про що в них пишуть і навіщо вони взагалі потрібні – не уявляю", - заявив він.
Повертаючись до алібі Савченко адвокат підкреслив, що дані мобільних операторів вказують на те, що льотчиця не має ніякого відношення до вбивства, в якому її звинувачують в Росії.
"По одному номеру - МТС-Україна - виходило, що в 10:44-10:46, 17 червня, вона була в центрі Луганська, з іншого - life:) - і по третьому - знову МТС-Україна в 11:02-11:13 і пізніше вона була в районі вулиці Краснодонської, бази сепаратистів у колишньому військкоматі, де її тримали в полоні до 23 червня. Артобстріл, від якого загинули журналісти, був в 11:40. Щоб не визнавати алібі, СКР знайшов фахівців та експертів, які написали, що з урахуванням того, що найближча антена не працювала, а Савченко (за версією слідства) коректувала вогонь з вишки висотою 40 м. в районі Стукаловой балки, то її телефон міг "зачепитися" за щоглу у Луганську, радіус дії у них до 30 км, є технічна можливість, що в той момент вона перебувала поза містом", - написав він.
Адвокат заявив, що Следкому "фантастично" не пощастило з цією справою.
"Як і в історії з Буком, низові виконавці все зіпсували начальству. Телефони Савченко сепаратисти повинні були відразу відібрати і вимкнути", - зазначив Новіков.
Як відомо, в незаконному утриманні Савченко Генпрокуратура України підозрює 7 росіян. Серед них два співробітника слідчого комітету росії РФ, троє суддів, чиновник МЗС РФ, а також громадянин Росії, який брав участь у затриманні Савченко та її транспортування через кордон.
Примітно, що активізація розслідування по справі народного депутата України Надії Савченко з боку ГПУ послідувала після публікації статті в "Дзеркалі Тижня. Україна", в якій нагадувалося, що прокуратура фактично забула про справи українських полонених в РФ, зокрема - Савченко і Сенцова.
Савченко була викрадена у зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року і вивезена на територію РФ, де вона звинувачується у вбивстві двох російських журналістів у Донбасі, незважаючи на негативну реакцію міжнародної громадськості, де відзначають політичне підґрунтя справи.