UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адвокат Приходька оскаржив арешт активіста

Приходька помістили в Сімферопольське СІЗО.

Адвокат Назім Шеїхмамбетов подав апеляційну скаргу на арешт в окупованому Криму проукраїнського активіста Олега Приходька. Про це він розповів ресурсу "Крим.Реалії".

"Нами була подана апеляційна скарга на захист громадянина України, Приходька Олега Аркадійовича, до Верховного суду Криму з вимогою скасувати винесену вчора постанову Київського районного суду", – зазначив адвокат.

Він також розповів, що сьогодні бачився зі своїм підзахисним в ході проведення слідчих дій.

"Сьогодні пройшли слідчі дії з участю Олега Аркадійовича, в ході яких, ми дали зразки голосу для проведення фонографічної експертизи. Справа в тому, що в матеріалах справи є аудіозапис, отриманий в рамках оперативно-розшукових заходів, в якому, на думку слідства, записана розмова між двома людьми, один з яких нібито Приходько", – повідомив Шеїхмамбетов.

Приходька помістили в Сімферопольське СІЗО.

"З ним у камері знаходиться житель міста Саки, вони вже знайшли спільних знайомих. Приходько розповів, що на момент його надходження в СІЗО, в камері і в тюрмі вже знали про нього. Здивувалися, що такий чоловік літній і нібито терорист", – підкреслив Шеїхмамбетов.

Адвокат розповів Приходьку, що його затримання і арешт викликали великий резонанс, у відповідь активіст подякував усім, хто за нього переживає.

"Він ще просив передати фразу, процитую: "Я на коліна стану тільки перед Богом", маючи на увазі, що він не схилиться і буде продовжувати свою боротьбу за те, щоб справедливість перемогла", – додав адвокат.

Читайте також: Дружина заарештованого в Криму активіста Приходька: таку схему відпрацьовували з Сенцовим і Балухом

Зазначимо, що 9 жовтня російські силовики затримали і вивезли Приходька разом з дружиною. Протягом доби місцезнаходження активіста залишалося невідомим.

У лютому ФСБ провела обшуки в будинку Приходька в селі Оріхове Сакського району. Тоді російські силовики вилучили у активіста українську символіку, прапори партії "Свобода", червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.