Адвокат Айдер Азаматов направив скарги до генпрокуратури Росії, прокуратури Ростовської області та головне управління ФСВП у Ростовській області у зв'язку з ненаданням належної медичної допомоги фігуранту "справи Хізб ут-Тахрір" Арсену Джеппарову. Про це адвокат повідомив у понеділок на своїй сторінці в Facebook.
Він вказав на бездіяльність співробітників СІЗО-4 у місті Шахти Ростовської області щодо Джеппарова, який має проблеми зі здоров'ям.
За словами Азаматова, він також направив звернення на адресу уповноваженої з прав людини у РФ Тетяни Москалькової, голові громадської спостережної комісії у Ростовській області Ігорю Омельченку та начальнику ФКУ СІЗО-4 ГУФСВП Росії у Ростовській області Олександру Єсауленку. Адвокат просить негайно направити Джеппарова на медичний огляд до медичної організації державної або іншої системи охорони здоров'я, оскільки в умовах СІЗО-4 необхідну і належну допомогу йому надати не в змозі.
"Через недбале ставлення СІЗО-4 у цій ситуації, Арсен може втратити слух і є ймовірність зараження крові. Як я писав раніше, все це наслідки фурункула, що з'явився за правим вухом Арсена, який вже почав гноїтися, що викликало сильні головні болі, з'явилися болі в області серця, які також позначаються на його лівій руці. Офіс омбудсмена України Людмили Денісової поінформовано про цю ситуацію, оскільки Арсен є громадянином України", - написав адвокат.
Нагадаємо, російський суд засудив до ув'язнення в колонії суворого режиму фігурантів ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір". Муслім Алієв був засуджений до 19 років ув'язнення, Інвер Бекіров – 18 років, Емір-Усеін Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років.
Всього в Росії і на території анексованого Криму у місцях позбавлення волі утримують близько сотні кримських татар. Поіменний список 87 кримських утримуваних осіб опублікувала волонтерка Ірина Вовк.
Заступниця постпреда президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева повідомляла про те, що всі матеріали щодо кримчан у рамках "справ Хізб ут-Тахрір" передають в міжнародні суди, зокрема в суд ООН, як переслідування з боку РФ за етнічною та релігійною ознаками.