В Україні передбачені пільги та фінансова допомога для ветеранів та учасників бойових дій (УБД). Зокрема, вони можуть отримати гранти на розвиток бізнесу. Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович розповіла в інтерв'ю виданню Forbes, які програми та механізми є в Україні для адаптації ветеранів.
Жолнович підкреслила, що в громаді мають надаватися всі послуги, які ветеран потребує на рівні з усіма.
«Дуже важливо не сегрегувати людей. Не потрібно створювати окремих медзакладів, протезування можна проводити в уже існуючих, але за вищими тарифами. Зараз ми закладаємо втричі більший тариф на протезування військових, те ж саме стосується й пенсійних забезпечень, які є вищими», – сказала вона.
За словами очільниці Мінсоцполітики, ветерани мають отримувати всі соціальні послуги, які їм потрібні.
«Але також виокремлюємо й специфічну – соціального відновлення захисника та родини ветерана. Бо всі члени сімʼї проживають великий стрес, а їхній побут та мислення трансформуються», – додала чиновниця.
Вона пояснила, що в Україні запровадили послугу соціального відновлення, в межах якої ветеран разом зі своєю родиною зможуть відновитися під супроводом психологів і соціальних працівників.
«Програма розрахована на 10 днів. Сімʼя може обговорити всі проблемні питання. Наприклад, дружини часто не розуміють, що саме можна питати у військових, а що не варто, як поводити себе у випадку тривоги та агресії тощо. Далі вже у громаді можна отримати додатково консультації психолога за потреби», – резюмувала вона.
Раніше фахівці Південного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці розповіли, чи виплачується грошова компенсація за невикористану додаткову відпустку як учаснику бойових дій при звільненні.