UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аби виправдати невдачі на фронті, росіяни приписують HIMARS неіснуючі надможливості – Insider

Вони вигадують, що ракети HIMARS змінюють траєкторію та невидимі для радарів.

Чому Росія не може знищити українські ракетні системи залпового вогню HIMARS американського виробництва? Один російський оборонний блог надав пояснення: ракетно-артилерійська система має секретну функцію, яка не дозволяє російській артилерії націлюватися на неї. Не зовсім, кажуть західні оборонні експерти. Більш імовірна причина – російська некомпетентність. Про те, як росіяни приписують HIMARS неіснуючі надможливості, щоб таким чином виправдати власні провали, пише видання Insider.

Минулого місяця російський оборонний блог Avia.Pro писав про те, чому російська артилерія не змогла знищити українські високомобільні артилерійські реактивні системи М142, які запускають ракети з GPS-наведенням, що вражають життєво важливі російські цілі, зокрема склади боєприпасів, командні пункти і мости.

Теоретично величезний російський арсенал гаубиць і РСЗВ повинен бути в змозі знищувати пускові установки HIMARS за допомогою контрбатарейного радара для відстеження траєкторії ракет і ведення вогню в точку їх запуску. Але, згідно з непідписаним дописом у блозі Avia, в американців є хитрість: вони розробили HIMARS таким чином, щоб його ракети змінювали траєкторію та обманювали контрбатарейні радари.

Читайте також: ISW: У Росії визнають, що HIMARS змінюють хід війни

«Це видно з траєкторії польоту ракети, яка, по суті, зміщує координати, задані засобами контрбатарейної боротьби, на сотні метрів, унеможливлюючи завдання точних ударів, – йдеться у дописі з посиланням на відео, на яких Україна веде вогонь. – Експерти звертають увагу на оприлюднене українськими військовими відеоматеріали, на яких видно, що після запуску ракета майже одразу змінює траєкторію польоту».

Також там сказано, що це сильно відрізняє американські системи від звичайних РСЗВ, де снаряди летять по балістичній траєкторії і, мовляв, саме цей факт заважає встановити точне місцезнаходження координат пускових установок.

У відповідь на запит Insider виробник HIMARS Lockheed Martin послався на коментар армії США. Армія США заявила: «Ракета досягає балістичної траєкторії, призначеної для досягнення мети».

Наприклад, російський контрбатарейний радар «Зоопарк-1» може виявляти ракети на відстані від 9 до 13 миль, а ракети HIMARS мають дальність близько 50 миль.

Читайте також: Україна вразила системами HIMARS понад 400 російських цілей – генерал Міллі

«Радару потрібно вловити снаряд під час його запуску, щоб спробувати передбачити його траєкторію та скласти графік його ймовірного наближення, перш ніж екстраполювати назад, щоб досягти ймовірної точки запуску, – сказав Кренні-Еванс. – Отже, якщо він не підніме ракету з точки запуску, тому що вона не в межах радіуса дії, він не зможе забезпечити вказання цілі».

Він додав: «Якщо радар не буде шукати в потрібному місці в потрібний час, він не виявить запуск HIMARS. Я сумніваюся, що росіяни мають достатньо контрбатарейних радарів, щоб забезпечити безперервне покриття, і тому вони будуть обмежені у своїй здатності забезпечити постійний моніторинг, навіть якщо вони зможуть потрапити в зону дії ракет».

Контрбатарейні радари також дають приблизне місцезнаходження стріляючої батареї. Хоча цього може бути достатньо, щоб створити загальний шквал і сподіватися вразити щось, це недостатньо точно для точного пострілу.

Нагадаємо, минулого тижня в Україну прибули чотири додаткові HIMARS від США.