UA / RU
Підтримати ZN.ua

95% матеріальної допомоги США для України надходить до Міноборони – Полторак

Незважаючи на зростаючі обсяги іноземної військової допомоги, Київ повинен покладатися на власні сили, заявив міністр оборони України.

Полторак розповів про те, куди дівається матеріальна допомога США для України

Полторак розповів про те, куди дівається матеріальна допомога США для України

Більша частина матеріальної допомоги, що надходить з США до України, призначена для Міністерства оборони України і українських збройних сил, заявив очільник міністерства Степан Полторак 13 жовтня.

"Матеріальна допомога, яка прибуває з США, 95% прибуває до Міноборони. І вона прибуває до ЗСУ. Вона береться на облік, здійснюється перерозподіл техніки, майна, що за всім військовим частинам. У Польщі під час саміту Україна-НАТО ми отримали комплексний пакет допомоги, який передбачає зміцнення обороноздатності нашої країни, допомоги в реформах, побудови логістичної системи і розвитку військово-промислового комплексу", – цитує його заяву перед журналістами канал "112 Україна".

Міністр, в той же час, підкреслив, що незважаючи на зростаючі обсяги допомоги Києву слід навчитися розраховувати, насамперед, на свої сили.

"Після прийняття такого пакета кількість допомоги від партнерів буде збільшена. У мене є переконання, нам треба навчитися жити і розраховувати на свої сили. Тоді у нас все буде добре. Тому що мені не дуже приємні запитання "чим нам допоможуть". Ми повинні працювати самі, щоб країна була багатою і заможною", - резюмував глава оборонного відомства.

Читайте також: Полторак озвучив втрати ЗСУ в Донбасі з початку року

Нагадаємо, оборонний бюджет США-2016 передбачає виділення Україні 300 мільйонів доларів військової допомоги.

При цьому, в 2014-2015 роках США вже надали Україні військову допомогу на 260 мільйонів доларів, включаючи постачання наметів, бронежилетів, тепловізорів, транспортних засобів, медичного та інженерного спорядження, портативних радіостанцій, противомінометних радарів і патрульних катерів. В той же час, Сполучені Штати не постачають Україні летального озброєння.