UA / RU
Підтримати ZN.ua

74% українців оцінюють дії правоохоронців у справі Гандзюк як неефективні — опитування

При цьому понад чверть українців навіть не знають, про що йдеться.

Про справу про вбивство громадської активістки Катерини Гандзюк чули 73% населення, однак 27% не знають, про що йдеться, зазначається в спільному опитуванні КМІС та Фонду "Демократичні ініціативи". При цьому ефективними дії правоохоронних органів щодо цієї справи вважають лише 9%, а 74,5% оцінюють дії правоохоронців як неефективні.

Водночас 89% опитаних громадян заявили, що для них особисто важливо, щоб розслідування цієї справи довели до кінця і лише для 6% це не важливо.

Основну відповідальність за розкриття злочинів, що пов'язані з діяльністю громадських активістів, на думку опитаних, несуть в першу чергу прокуратура (66%), поліція (57%) і суди (38%).

Загалом 84% громадян вважають напади на громадських активістів важливою проблемою. Саме тому 77% опитаних впевнені, що бути громадським активістом в Україні є небезпечним і лише 14% впевнені у безпечності

Про громадську ініціативу "Хто замовив Катю Гандзюк?" чули 34% українців, водночас підтримують її 85% і лише 5% - не підтримують.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України серед 2041 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Радниця мера Херсона Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла в результаті нападу з використанням сірчаної кислоти.

За словами Віктора Гандзюка, напад на його дочку замовили голова Херсонської облради і голова місцевого осередку "Батьківщини" Владислав Мангер, а також члени "Блоку Петра Порошенка" - голова ОДА Андрій Гордєєв і його заступник Євген Рищук.

Детальніше про ситуацію з атаками на активістів в Україні читайте в матеріалі Ганни Рожкової "Сам на сам із системою" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".