UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ханука: традиції святкування

Свято відзначають вісім днів.

Щороку юдеї у світі відзначають одне з найбільших релігійних свят – Хануку. У цьому році святкування розпочинається 25 грудня та триватиме вісім днів – до 2 січня. Ханука також має інші назви –  «Свято восьми свічок» або «Свято вогнів».

Читайте також: Рік Змії: що має бути у новорічному меню

Традиції Хануки

Символом Хануки є світильник з вісьмома свічками – ханукія. Кожен день свята заведено запалювати одну свічку у певні послідовності. Так, в перший день Хануки запалюють одну свічку, починаючи з дальньої від дверей, у другий – дві свічки, у третій – три тощо. В останній день горять уже всі вісім свічок.

Ханукію прийнято ставити на підвіконня. Вважається, що її світло розсіює зло.

Юдею вважають, що ханукія потрібна бути в усіх. Тому треба фінансово допомогти тим, хто не може її купити.

Під час Хануки прийнято накривати святкові столи та запрошувати гостей. На Хануку традиційно готують страви з сиру, а також приготовані у великій кількості олії, наприклад, пончики та деруни.

Що не можна робити на Хануку

У дані часи в цей день дотримувалися певних заборон та обмежень. Так, на Хануку заборонялося оплакувати померлих. Свято слід присвятити живим родичам та друзям.

Під час Хануки не можна дотримуватися дієти або посту.

На свято не можна працювати, займатися домашніми справами, поки горять ханукальні свічки. Ця заборона стосується насамперед жінок.