UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пенсійне посвідчення: як відновити втрачений документ

Подати заяву можна онлайн та офлайн.

Під час війни, яку розпочала Росія, багато українців змушені були виїхати в більш безпечні регіони. Під час евакуації вони часто гублять важливі документи. В тому числі – пенсійне посвідчення.

Читайте також: Важливо для пенсіонерів: як захистити від шахраїв банківську картку

В Пенсійному фонді України пояснили, як відновити цей документ.

Якщо пенсійне посвідчення втрачено, пенсіонер може отримати новий документ:

При зверненні до сервісного центру пенсіонеру потрібно пред’явити паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та заповнити заяву на виготовлення пенсійного посвідчення, до якої додати кольорове фото розміром 3х2,5 см.

Щоб подати заяву на виготовлення пенсійного посвідчення через вебпортал електронних послуг Фонду, потрібно зайти в розділ «Щодо пенсійного забезпечення» та обрати опцію «Заява на виготовлення паперового пенсійного посвідчення».

Якщо подавати заяву з мобільного застосунку «Пенсійний фонд», потрібно обрати вкладку «До ПФУ» – розділ «Комунікації до ПФУ» – «Заява на виготовлення пенсійного посвідчення».

Для подання заяви на виготовлення посвідчення через електронні сервіси Фонду необхідно підготувати скановані копії паспорта, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, власного підпису (має бути виконаний чорнилами чорного кольору) та фотокартку. Сканкопії повинні бути кольоровими та чіткими; збереженими у форматах JPG або PDF. Розмір кожного файлу не має перевищувати 1 МБ, а назви мають відповідати виду відсканованого документа.

Пенсійне посвідчення (після виготовлення) буде видано людині в тому сервісному центрі Фонду, який зазначається в заяві.

Пенсійне посвідчення – документ, що підтверджує призначення особі пенсії. Електронне відображення пенсійного посвідчення в мобільному застосунку «Дія», що генерується після виготовлення пенсійного посвідчення, має таку саму юридичну силу, як і традиційне.

Нагадаємо, який порядок відновлення паспорта громадянина України діє для ВПО у разі відсутності документа чи копії, де є фотографія.