UA / RU
Підтримати ZN.ua

Собор Пресвятої Богородиці: історія свята

Це свято присвячене Діві Марії.

26 грудня християни східного обряду відзначають одне з найбільших релігійних свят – Собор Пресвятої Богородиці. Свято отримало таку назву тому, що цього дня відбувається загальне, соборне, шанування і інших близьких до Діви Марії і Ісуса Христа осіб.

Історія свята

Після народження Ісуса Христа, за біблійною легендою, Святе сімейство відвідало храм Соломона, здійснило очищення немовляти і повернулося додому в Назарет. Вдома Йосип отримав від Ангела звістку про те, що цар Ірод хоче вбити немовля Ісуса, тому наказав знищити всіх немовлят до двох років.

Читайте також: Введення в храм Пресвятої Богородиці: традиції свята

Наступного дня Йосип, Марія та маленький Ісус покинули свій дім та вирушили до Єгипту.

Святитель Іоанн Златоуст вважав, що втеча Святої Сім’ї – це приклад для всіх людей, як треба бути розсудливим та прислухатися до Бога. За його словами, так Господь вчить берегтися від людської люті. Саме тому іноді варто відступити та змиритися з обставинами, щоб згодом наповнитися силою та виконати Божу волю.

Заборони свята

У давні часи в цей день дотримувалися певних заборон. Зокрема, у Собор Пресвятої Богородиці не можна працювати вагітним жінкам та їх чоловікам. Вважалося, що порушення цієї заборони може призвести до народження дитини з фізичними вадами.

На свято не можна лаятися, лихословити, конфліктувати, пліткувати.

Також в цей день заборонялося шити, вишивати, прати та прибирати.