UA / RU
Підтримати ZN.ua

Михайлів день: історія свята

Це свято присвячене Архангелу Михаїлу.

Християни східного обряду кожного року відзначають Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Народна назва свята – Михайлів день. Раніше свято відзначали 21 листопада, але у цьому році його дата змінилася, оскільки Православна церква України (ПЦУ) перейшла на новоюліанський календар. Так, парафіяни ПЦУ святкують Собор Архистратига Михаїла 8 листопада.

Історія свята

Свято присвячене Архангелу Михаїлу, який вважається главою небесних сил – архистратигом. Також він є покровителем небесного війська. За біблійною легендою, він неодноразово являвся пророкам і рятував християн від бід.

Читайте також: Михайлове чудо: традиції святкування

Вважається, що саме Архангел Михаїл на Страшному суді покличе трубним голосом мертвих з могил і благатиме Бога про їхнє прощення.

Архангел, озброєний мечем, охороняє  ворота раю. Собор – це поєднання всіх ангелів на чолі з Михаїлом, які разом служать Богу.

Це свято не випадково відзначається у листопаді, оскільки листопад є дев'ятим місяцем, якщо рахувати від березня, коли у давнину відзначали новий рік. Свято встановили цього місяця на ознаменування дев'яти ангельських чинів.

Що не можна робити у Михайлів день

У давнину в народі дотримуватися таких заборон: