За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у вересні 2017 р., 61% українців заявили, що не хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання. Разом з тим 35% сказали, що у них є таке бажання, ще 4% - не визначилися з відповіддю. Найбільше число тих, хто хоче переїхати на постійне місце проживання за кордон, серед молоді 18-35 років - 54%. Зате серед людей старшого віку відсоток бажаючих змінити країну проживання не дотягує до 20%.
Про це йдеться в редакційній статті DT.UA. Порівняно з минулим роком кількість тих, хто хотів би змінити місце проживання на іншу країну, зросла, але не набагато (з 30 до 35%). Найбільше бажаючих змінити місце проживання серед жителів Західного регіону України (41%). У південних і центральних областях відсоток потенційних мігрантів коливається на рівні 33-34.
"Найчастіше серед причин, що спонукають респондентів задуматися про еміграцію, зустрічалися: бажання отримати кращі умови для життя (64%), забезпечити краще майбутнє для дітей (34), відсутність гідної роботи в Україні (23), бажання отримати кращу освіту (12%). Отримання кращих умов життя як причину можливої еміграції найчастіше називали на Сході країни, бажання забезпечити майбутнє дітей - на Півдні, відсутність гідної роботи - на Заході", - пишеться в статті.
Молодь трохи частіше порівняно з іншими називає причиною бажання емігрувати відсутність роботи і можливості для самореалізації, старше покоління - почуття безпеки і кращу медицину. Виявили бажання працювати за кордоном 44% опитаних, причому 72% з них вказали основною мотивацією для пошуку роботи в інших країнах більш високий рівень зарплати. Інші варіанти відповідей, зокрема кращі умови праці, якість соціального захисту, можливість професійної реалізації, ледь дотягують до 20%.
Детальніше про дослідження читайте у статті "Міграційні настрої українців" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".