UA / RU
Підтримати ZN.ua

53% українців пов’язують корупцію в Україні з Петром Порошенком та його політсилою – КМІС

68% респондентів не можуть назвати жодного політика, який би мав «бездоганну репутацію». 

Більшість українців (52,9%) асоціює з корупцією в Україні колишнього президента України та лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка, Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного упродовж 8-15 жовтня.

Зазначається, що 35,2% українців пов'язують з корупцією Юлію Тимошенко, 29,5% - Віктора Медведчука, 24% - Юрія Бойка.

10,4% респондентів вважають, що найбільше замішаний у корупційних скандалах Володимир Зеленський. 

68% респондентів не можуть назвати жодного політика з переліку, який, на їхню думку, має «бездоганну репутацію». 

А хто з цих політичних діячів, на Вашу думку, найбільше замішаний у корупційних скандалах? Оберіть до 5-ти відповідей. б. А хто з цих політичних діячів, на Вашу думку, має бездоганну репутацію? Оберіть до 5-ти відповідей.

Разом з тим, з корупцією найбільше респондентів асоціюють партії «ЄС» (49%), «Батьківщину» (32%) і «ОПЗЖ» (31%). По 14% назвали «Опозиційний блок» і «Слугу народу».

З євроінтеграцією найбільше асоціюються «ЄС» (53.5%). Далі йдуть «Слуга народу» (21,5%), «Батьківщина» (21%), «Голос» (11%).

 71% респондентів не змогли назвати хоча б 1 партію, яка, на їхню думку, асоціюється з «бездоганною репутацією». Відносно найбільше респондентів називали «Слугу народу» (6%), «Силу і честь» (5%), «ЄС» (5%), «ОПЗЖ» (4,5%).

а. Яка з цих партій у Вас найбільше асоціюється із корупцією? Оберіть до 5-ти варіантів. б. А які партії асоціюються у Вас із інтеграційним напрямком України в Європейський Союз? Оберіть до 5-ти варіантів. в. А які з перелічених партій мають бездоганну репутацію? Оберіть до 5-ти варіантів.

Читайте також: Соцопитування: Більшість українців таки збирається взяти участь в опитуванні Зеленського

З 8 до 15 жовтня 2020 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю з використанням планшета (САРІ) опитано 1009 респондентів, що мешкають у 73 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 3-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 3,1% для показників близьких до 50%, 2,7% — для показників близьких до 25%, 2,1% — для показників близьких до 12%, 1,4% — для показників близьких до 5%.