За інформацією ZN.UA, губернатор Донецької області Олександр Кіхтенко направив на ім'я президента аналітичну доповідну записку, де піддав серйозному аналізу діяльність добровольчих батальйонів на території Донецької області.
Ми звернулися до губернатора з проханням підтвердити або спростувати цей факт і прокоментувати ситуацію.
"Такий документ дійсно мною був підготовлений. У цій доповідній записці я вказав кількість батальйонів, які дислокуються на території Донецької області, а також - хто, де і які завдання виконує при цьому. Тому робити публічним його зміст я не можу. Більше того, я цими підрозділами не керую, так що за коментарями з приводу чисельності і завдань краще звертатися до керівників силових міністерств і ведомств, яким вони підпорядковуються", - заявив ZN.UA Олександр Кіхтенко.
Він розповів, що аналізував у цьому документі проблеми, які потребують невідкладного вирішення, серед яких - нестатутна поведінка ряду бійців батальйонів.
"Мова про те, що серед патріотів України, які сьогодні захищають нашу країну зі зброєю в руках, виявилася достатня кількість і тих, хто, користуючись війною, намагається, м'яко кажучи, поправити своє матеріальне становище. Якщо говорити про кількість таких людей, то десь відсотків 20 від загального числа набереться. Безумовно, не в усіх батальйонах. Але не помічати і замовчувати ці факти не можна. Вони є, у доповідній записці я їх називаю, і їх потрібно оперативно перевіряти. Коли у людей з'являється в руках зброя, багато зброї, завжди є спокуса її застосувати. В тому числі, і заради свого збагачення. Так от, держава як можна швидше має поставити людей зі зброєю в такі рамки, щоб подібних спокус не виникало", - підкреслив губернатор.
Кіхтенко додав, що батальйонами давно потрібно серйозно і предметно займатися, керувати ними, налагоджувати там дисципліну та ставити завдання. Бо сьогодні у багатьох випадках вони самі собі ставлять завдання і виконують їх, як хочуть, що навряд чи може і повинно відбуватися в рамках контролюючого ситуацію держави.
"Я очікую, що президент відреагує на мою доповідь, і будуть прийняті оперативні, ефективні та дієві заходи. Тому, що це імідж і репутація влади, репутація країни, але насамперед - безпека мирних громадян України, які проживають сьогодні в зоні проведення АТО", - підкреслив губернатор Донецької області.
19 січня Генпрокуратура затримала начальника управління тилу Нацгвардії України Святослава Манжура і його співучасників за хабарництво. Розмір хабара склав 230 тис. грн.
"Сума була отримана за сприяння у перемозі однієї з фірм у конкурсних торгах на постачання продуктів харчування (м'ясних консервів) для потреб Національної гвардії України.