UA / RU
Підтримати ZN.ua

16 університетів Японії об’єдналися, щоб приймати студентів із України

Заявки на вступ триватимуть до 24 червня. 

Шістнадцять університетів Японії готові прийняти українських студентів, які постраждали від вторгнення РФ. Зокрема, вони пропонують короткострокові програми тривалістю від одного до півтора року, після чого деякі також запропонують програми для отримання диплому, повідомляє Japan Today.

Коледжі, включаючи Міжнародний християнський університет, Університет Мейдзі та Софійський університет, планують запропонувати приблизно 70 студентам безкоштовну освіту та безпечне середовище для навчання.

Вони пропонуватимуть короткострокові програми тривалістю від одного до півтора року, після чого деякі також запропонують програми для отримання диплому.

Ініціативу спільно очолює токійська організація Pathways Japan, яка надає підтримку біженцям із Сирії та Афганістану, пов’язану з навчанням та кар’єрою.

Заявки на вступ триватимуть до 24 червня, і очікується, що студенти прибудуть до Японії до серпня до початку нової академічної сесії у вересні, повідомляє Pathways Japan.

Відібрані студенти отримають таку підтримку, як авіаквитки до Японії, житло, плата за навчання, підтримка у видачі віз і дозволів на проживання, а також стипендії або допомогу в пошуку роботи на неповний робочий день.

Ініціатива з’явилася, оскільки японський уряд продовжує приймати українських біженців.

Деякі університети вважають, що ця ініціатива також стане досвідом для японських студентів. Це дасть їм шанс допомогти постраждалим від війни студентам з України будувати нове життя в Японії.

Щоб подати заявку, кандидати повинні відповідати певним критеріям. Вони повинні бути незаміжніми, бути громадянами України чи іноземними громадянами, які не можуть повернутися у свою країну, а також володіти японською чи англійською мовами, серед інших умов.

Інші університети, які беруть участь у програмі: Університет Кейо, Університет Васеда, Університет Кансай Гайдай, Університет міжнародних досліджень Кансай, Японський кампус Університету Темпл, Університет Мусасіно, Університет Ріккіо, Університет Рюкоку, Університет Сока, Університет Дайто Бунка, Університет Ферріса, Університет Токіва, і Токійський жіночий християнський університет.

За даними Pathways Japan, у рамках тієї ж освітньої програми 25 японських шкіл також приймуть близько 100 студентів, які постраждали від війни РФ проти України, щоб забезпечити мовну підготовку та допомогти їм отримати вищу освіту в японських університетах.

Читайте також: У Запорізькій області окупанти викрали студента — Українська асоціація студентів

Раніше повідомлялося, що Тель-Авівський університет започатковує співпрацю з Харківським університетом ім. В. Каразіна, у якого не залишилося жодного непошкодженого внаслідок війни корпусу. Також ізраїльський навчальний заклад запроваджує двадцять додаткових стипендій магістратури.