Західні країни все більш активно надають медичну допомогу українським військовослужбовцям, які постраждали в ході проведення антитерористичної операції на сході країни. Зокрема, вже 11 країн-членів НАТО та Ізраїль повідомили про готовність прийняти українських учасників АТО для проходження лікування та реабілітації, заявив заступник міністра оборони, начальник апарату, Петро Мехед.
Він також додав, що на даний момент опрацьовується питання про лікування поранених в ході АТО українських військовослужбовців в Чехії, Угорщині, Естонії, Словаччині, Великобританії, Франції, Литві та інших країнах.
Станом на сьогодні 40 українських військових проходять лікування та реабілітацію за кордоном, розповів заступник міністра. Всього з моменту початку антитерористичної операції лікування і реабілітацію за кордоном пройшли 108 українських військовослужбовців.
Також Петро Мехед розповів, що ВСУ формують центри з надання психологічної допомоги учасникам АТО.
"У відповідності з рішенням МОЗ 29 госпіталів ветеранів Другої світової війни перетворено на центри для психологічної реабілітації військовослужбовців-учасників АТО. На сьогодні психологічну реабілітацію в таких закладах проходять понад 1 800 армійців", - сказав він.
Крім того, заступник міністра поінформував, що на сьогодні вже створено два медичних реабілітаційних центру для учасників АТО – у Львові та в Ірпені.
Тим не менш, в Україні досі гостро не вистачає реабілітаційних відділень і центрів.