Через війну, яку розпочала Росія, багато українців були змушені виїхати за кордон. Серед них багато школярів, які зараз навчаються в закордонних школах.
Нещодавно набрав чинності наказ МОН, що визначає особливості навчання дітей, які нині вимушено перебувають за кордоном й навчаються одночасно в школі країни перебування та Україні.
В Міністерстві освіти та науки України нагадали, що такі діти мають право навчатися дистанційно в окремо визначених органами місцевого самоврядування закладах освіти й вивчати лише предмети українознавчого компонента, такі як українська мова, література, історія України тощо.
Це дасть змогу уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українській і закордонній школах. Водночас в Україні продовжують працювати інші форми навчання для учнівства за кордоном: дистанційна (з вивченням усіх предметів), сімейна й екстернат. Батьки або законні представники дитини мають право обрати найбільш комфортний для себе варіант.
Передбачається, що учні будуть тимчасово переведені в класи для вивчення українознавчих предметів і зможуть продовжити навчання у своїх школах після повернення в Україну або в разі бажання знову навчатися на стандартній дистанційній, сімейній формах або екстернаті. Зараз МОН розробляє технічну можливість для цього.
Перелік шкіл, в яких формуватимуться класи (групи) для вивчення українознавчого компонента можна переглянути за посиланням. Для зарахування батькам або законним представникам дитини потрібно звернутися за вказаними в таблиці контактами.
Через військове вторгнення РФ освітній процес в Україні зазнав деяких змін. Так, не всі школи можуть проводити офлайн-навчання. У деяких регіонах школярі змушені навчатися дистанційно. Нагадаємо, в Україні до навчання повернулись близько 4 млн школярів.